Nijerya, Kovid-19 nedeniyle Türkiye, Brezilya ve Hindistan’dan gelen yolcuları ülkeye almayacak

Nijerya, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Türkiye, Brezilya ve Hindistan’dan gelen yolcuları ülkeye almayacağını duyurdu.

Nijerya Hükümet Sekreteri ve Kovid-19’la Çaba Başkanı Boss Mustapha, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin bir takım ülkelerde tez yayılan Kovid-19’un üçüncü dalgasının endişe yarattığını belirtti.

Mustapha, bu nedenle 4 Mart’tan itibaren iki hafta süreliğine Türkiye, Brezilya ve Hindistan’dan gelecek Nijeryalı olmayan yolcuların ülkeye alınmayacağını kaydetti.

Bu kararın laf konusu ülkelerde transit yapacak yolcuları etkilemeyeceğini vurgulayan Mustapha, “Bu ihtiyati tedbirler, Nijerya’ya öteki ülkelerden gelen Kovid-19 vakalarındaki çoğaltma riskini en üye indirmek için gerekli bir adım.” ifadesini kullandı.

Mustapha, ülkeye giriş yapacak tüm yolcuların önceki 96 saatlik zaman yerine seyahatten önce 72 saatte yapılan olumsuz Kovid-19 testi sonucu göstermesi gerekeceğini kaydetti.

Afrika’nın en kalabalık ülkesi Nijerya’da salgının başından bu yanlamasına 165 bin 153 kişi virüse yakalandı, bunlardan 155 bin 109’u sağlığına kavuştu, 2 bin 63 birey ise yaşamını yitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir