Minik adımlar 23 Nisan’ı evlerinde koşarak kutladı

23 Nisan’ın 101. yılında düzenlenen Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu’na ayrıca Türkiye’den hem de dünyanın ayrı ülkelerinden çocuklar katıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu, Peyderpey ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın destek verdiği online çocuk koşusunda, birbirinden renkli ve eğlenceli anlar yaşandı. Ufak adımların evlerinden, bahçelerinden kendi 101 metrelik parkurlarını oluşturarak katıldıkları etkinlikte bayram coşkusu zirveye ulaştı.

Eker, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk kadar hediye edilen ve çocukların tek bayramı olan 23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nı ayrıca öbür ayrıca de şen bir etkinlikle kutladı. Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen 23 Nisan Çocuk Koşusu’na yüzlerce çocuk katıldı.

Katılımcı çocuklar ve aileleri; evlerinin içinde salonda, koridorda, balkonda, birkaç odada veya bahçelerinde bir hat belirleyerek 101 metrelik bir koşu parkuru oluşturdu.

56 şehirden ve 6 bambaşka ülkeden 605 çocuk katıldı

23 Nisan Çocuk Koşusu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da milletlerarası bir boyut kazandı. Etkinliğin online yapılmasının getirdiği avantajla, yalnızca Türkiye’den yok dünyanın ayrı ülkelerinden de çocuklar 23 Nisan’ı tek bir kalp olarak kutlama fırsatı buldu. İstanbul’dan Diyarbakır’a, Çanakkale’den Moskova’ya, Edirne’den Stokholm’e, Kütahya’dan Taipei’ye dek öbür şehirlerden çocuklar bir araya geldi. Türkiye dahil 6 ülke, 5’i yabancı 56 şehirden 605 çocuk ve aileleri canlı yayında buluştu.

Nevra Eker: “Spor kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasına katkı sağlıyoruz”

23 Nisan Çocuk Koşusu’nun açılış konuşmasını yapan Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, “2014 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Eker I Run Koşusu ile dinç bir yaşamın anahtarı olan spor kültürünün Türkiye’de yaygınlaşmasına katkı maddesi sağlıyoruz. I Run kapsamında yaptığımız Küçük Adımlar koşusuyla da çocuklara spor sevgisi aşılamaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarında çocuklarımıza moral atamak, dinç kalmaları, hareket etmeleri yönünde motivasyon temin etmek ve bayram coşkusunu yaşatmak için 23 Nisan Çocuk Koşusu’nu düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdik. Türkiye’nin birincil online koşusu olan 23 Nisan Çocuk Koşusu’nun gördüğü yoğun ilgi, bu keyifli organizasyonun ikincisini gerçekleştirme yolunda bizi heyecanlandırdı” dedi.

Firma olarak koşuya, sağlığa çok ağırlık verdiklerini belirten Nevra Eker, “Bütün çocuklara dinç bir yaşam için spor yapmalarını öğütlüyorum. Hayatlarına sporu mutlaka dahil etsinler. 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nı içten kutluyorum” diye konuştu.

Etkinliğe, Türkiye Atletizm Federasyonu, Peyderpey ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın destek verdiğini söyleyen Nevra Eker, canlı yayına katılarak tavır yapan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı’ya da teşekkür etti.

Kral Şakir etkinliğe renk kattı

Açılış konuşmalarının ve daima birlikte söylenen İstiklal Marşı’nın arkasından coşku dolu etkinlik başladı. Çocuklar koşu başlamadan önce Spor Eğitmeni Beste Önal ve kızı Sim ile ısınma hareketleri yaptı. Türkiye’nin en fazla izlenen çocuk canlandırma dizisi Kral Şakir de ısınma hareketlerine eşlik etti. Bu renkli anlarda Kral Şakir’in yapımcısı Varol Yaşaroğlu da çocuklardan gelen soruları yanıtladı.

23 Nisan coşkusu ikiye katlandı

Ufak koşucular, göğüs numaraları görünür bir şekilde koşarken ya da koştuktan sonradan çekilmiş fotoğraf ve videolarını sosyal medyada paylaştı. Bu renkli ve neşeli paylaşımlarla sosyal medyada 23 Nisan coşkusu ikiye katlandı. Kendi 101 metrelik parkurunu bitiren her iştirakçi koşunun birincisi oldu.

Küçük koşucular, göğüs numaralarını da kendileri hazırladı. “23 Nisan”, “hareket” ve “sağlık” temaları ile çizilen ve internete yüklenen bütün göğüs numarası tasarımları dijital bir sergi olarak ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Minik koşucuların kazandıkları madalyalar da hazırlandı. Çocuklar, koşunun internet adresinde bulunan madalya tasarımlarını seçerek, yazıcıda yazdırabildiği gibi manâsız bir kağıda çizip renklendirerek boyunlarına asabilecek. Çocuklar madalyanın yanı sıra evlerinin, odalarının en hoş uygun sergileyebilecekleri bir Başarı Belgesi de kazandı.

Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladı
Minik adımlar 23 Nisan'ı evlerinde koşarak kutladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir