Memur-Sen Adana Temsilciliği kan bağışı kampanyası düzenledi

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Adana Şubesi tarafından ramazan boyunca kan bağışı kampanyası başlattı.

Memur-Sen Temsilcisi Mehmet Sezer ve beraberindeki sendika üyeleri, Kızılay Adana Şubesi Başkanı Halil Ahmet Çolak eşliğinde azalan kan stoklarının artırılmasına katkı sunmak için Türk Kızılay Adana Şubesine gelerek form doldurdu.

Yapılan incelemenin ardından Sezer ve sendika üyeleri kan bağışında bulundu.

Sezer, yaptığı açıklamada, kan bağışı etkinliğinin geleneksel ülkü gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk Kızılay ile kriz zamanlarında, insani takviye kampanyalarında da birlikte çalıştıklarını açıklayan Sezer, “Kan verme etkinliği manâlı bir faaliyet bir farkındalık meydana getirmek istedik. Tam kapanma zamanına denk geldi lakin buna karşın üyelerimiz duyarlık gösterdi. İftarlarını yapan arkadaşlarımız kan vermek için buraya geldiler. ” diye konuştu.

Sezer, Kızılay Adana Şubesi personeline özverili çalışmalarından nedeniyle teşekkür etti.

Türk Kızılay Adana Şube Başkanı Halil Ahmet Çolak da salgın süreci ve ramazan ayı olması nedeniyle kan stoklarının azaldığını belirtti.

Kızılay’a kan atamak için randevu yaratıcı vatandaşların bütün kapanma sürecinde belirtilmiş saat aralığında kısıtlamadan muaf tutulduğunu ifade eden Saygılı, şöyle konuştu:

“Bu nesil faaliyetler ve kampanyalarla, hastanelerde şifa bekleyen, ameliyat için kan bekleyen kıymetli hemşehrilerimize şifa olacağını düşünüyoruz. Bugün birlik ve beraberlik zamanı salgın süreci dünyayı kasıp kavururken ülkemizde de fazla önemli tedbirler alınıyor, kısıtlamaya geçmiş olduk bunu bir fırsat bile bile sağduyu her 18-65 yaş aralığındaki kardeşlerimiz gelmeli ve Kızılay noktalarına uğramalı ve kan bağışı yaparak tanımadığı ve bilmediği birilerine iyiliği bulaştırmalı. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir