Malta aşılamada yüzde 50’ye ulaştı

Bugün itibariyle yetişkin nüfusun %50’sinden fazlası asgari bir doz aşı ile aşılanmış durumda. 25 Nisan 2021 Pazar günü 100.686 adet ikinci doz uygulanarak her 5 kişiden 1’inin ikinci doz aşısı da işlenmiş oldu.

Dahası, Malta acilen dağıtılmış grupların aşıyı almasını karşılayan derece derece bir yaklaşımı izleyerek genel nüfus yaş aralığına yerinde aşılanma karşılayan ilk ülke oldu. Bu yaklaşımla yaşlara göre, COVID-19 aşısı edinmek için kaydolan 40+ ve 50+ yaşlarındaki kişilerden, 85 yaş üzeri olanların %93’ü, 80 yaş üzeri olanların %89’u, 70 yaş üzeri olanların %90’ı ve 60 yaş üzeri olanların da %85’i aşılanmış durumda.

Malta Turizm Otoritesi’nin CEO’su Johann Buttigieg konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle söyledi:

“Malta Başbakanı Robert Abela’nın yakın tarihli bir basın toplantısında yaptığı açıklamadaki gibi, bütün süreç 1 Haziran 2021’den itibaren Malta’nın ziyaretçilerini kabul etmeye başlama hedefine yerinde ilerlendiğini doğruluyor. Malta Turizm Otoritesi, Turizm İyileştirme Planı’nın bir parçası olarak, herkesin tehlikesiz, sağlıklı ve çok gereklilik duyulan bir yaz tatilinin tadını çıkarabilmesini karşılamak için turistleri, otelleri ve benzer şekilde tur operatörlerini özendirme etmeyi amaçlayan değişik programlar başlatıyor.”

Malta aşılamada yüzde 50'ye ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir