Kaymakam Demirkale: “Ev ziyaretlerinden uzaktan durun”

Amasya’nın Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, korona virüsle uğraş zarfında belirlenen kurallara duyarlılık gösterilmesini ve ev ziyaretlerinden kaçınılmasını istedi.

Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Komiser Ramazan Aktaş ile birlikte korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetimlere katıldı. Denetimlerde, Kovid-19 ile mücadele dahilinde, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alışveriş ve sosyal yaşam açısından canlı sokak, bulvar ve sokaklar gibi şahısların yoğun olarak bulundukları kalabalık yerlerde ve pazar alanı ile dağıtılmış alanlarda etkinlik gösteren esnaflarda belirlenen tedbirler kapsamlı şekilde kontroller edildi.

Ev içi ziyaretleri konusunda uyarılarda bulunan Kaymakam Demirkale, “Vatandaşlarımızdan ve işyeri sahiplerinden tedbiri elden bırakmamaları maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri konularında dikkat ve hatırlatmalarda bulunduk. Genciyle yaşlısıyla herkesten salgının önlenmesi için maske, hijyen ve sosyal mesafe hususlarında duyarlılıklarını sürdürmelerini istiyoruz. Vaka sayılarını eksilmek elimizde. Konut ziyaretlerinden, iftar sahur vakitlerinde bir araya gelmekten kuşkusuz kaçınalım. Sosyal yaşantımıza uyarı edip kurallara gösterdiğimiz duyarlılığımız elden bırakmayalım” dedi. – AMASYA

Kaymakam Demirkale: Ev ziyaretlerinden uzak durun
Kaymakam Demirkale: Ev ziyaretlerinden uzak durun
Kaymakam Demirkale: Ev ziyaretlerinden uzak durun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir