Kaymakam Demir: “Aziz şehitlerimize minnet borçluyuz”

Adıyaman Besni Kaymakamı Nazlı Demir, Gara bölgesinde gerçekleştirilen Pençe-2 Harekatında şehit düşen 13 vatandaşımızın ardındaki, ilçede bulunan şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.

Kaymakam Nazlı Demir’e, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Barışma Kara, İlçe Güvenlik Müdürü Kenan Sertyalçın ve İlçe Müftüsü Mehmet Ünsal eşlik etti. İlk olarak Hakkari’nin Şemdinli ilçesine emrindeki Aktütün Jandarma Karakolu’na yapılan alçak saldırıda yaralanan Er Okan Özalp ve ailesini evlerinde ziyaret eden heyet daha sonra, Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde hendek kapatma çalışması yapan emniyet güçlerine PKK’lı teröristler kadar düzenlenen alçak saldırıda şehit olan Polis Memuru Cem Tayfun’un ailesini ziyaret etti.

Ziyaretlerin gerisinde yorumlama yapan Besni Kaymakamı Nazlı Demir, ” Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe Kartal 2 Harekatı bölgesinde terör örgütü tarafından şehit edilen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Askerlerimizi şehit eden PKK terör örgütü mensubu 48 terörist, kahraman TSK unsurları kadar etkisiz ışık halkası getirilerek şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Biz Devlet olarak, canlarını can atarak ülkesi için feda eden aziz şehitlerimizin emanetleri olan ailelerinin yanındayız. Bizler aziz şehitlerimize minnet borçluyuz. Vatanını, milletini ve bayrağını gözetmek için canlarını veren, Peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebeye erişen şehitlerimizin bizlere bıraktığı en kıymetli emanetler aileleridir. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmayı kendimize şiar edindik. Kapımız şehit ailelerimize 24 saat açıktır. defalarca yanlarındayız. Ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü, huzurumuzu ve kardeşliğimizi yarmak isteyenler emellerine asla ulaşamayacaktır. Allah, devletimize, milletimize, vatanımıza kuvvet ve zor versin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerine yer verdi. – ADIYAMAN

Kaymakam Demir: Aziz şehitlerimize minnet borçluyuz
Kaymakam Demir: Aziz şehitlerimize minnet borçluyuz
Kaymakam Demir: Aziz şehitlerimize minnet borçluyuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir