KARATECİ AMİRABAD, BOKSÖR KOCA ŞİDDETİNİ ANLATTI

ADANA’da eşi Zülküf Coşkun (36) tarafından öldüresiye dövülen İranlı Galavizh Ayoubi Amirabad’ın (32) ülkesinde karate şampiyonlukları olduğu, altın ve gümüş madalyalar kazandığı ortaya çıktı. Kendisini darbeden eşinin de boksla ilgilendiğini kaydeden Amirabad, ‘Zayıf noktalarımı çok iyi biliyordu. Ne süre dayak yesem, birincil kafama vururdu. O darbelerden sonradan kendime gelemiyordum. En son dövmesinde de benzer şey oldu. Çok telaşlandım” dedi.

Türkiye’ye 2015 yılında geldikten sonra Adana’da tanıştığı Zülküf Coşkun ile hayatını birleştiren İranlı Galavizh Ayoubi Amirabad, bu evlilikten bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Daha önceki evliliğinden de bir kız çocuğu olan Amirabad ve Coşkun, ilerleyen yıllarda şiddetli geçimsizlik yaşamaya başladı. Takriben 1 ay eve gelmediği kayıtlı Zülküf Coşkun, 14 Nisan günü Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi’ndeki eve geldi. Coşkun, eşi Amirabad’a saldırarak dövmeye başladı. Amirabad’ı dakikalarca tokatlayıp, yerde tekmeleyen Coşkun, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden eşinin birincil evliliğinden olan kızı A.F.J.’ye (16) de tehditler savurdu.

‘SENİ YOK EDECEĞİM’

Görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden ‘Lütfen bize destek edin’ notuyla paylaşan A.F.J., annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdide maruz kaldığını öne sürdü. Görüntülerde saldırganın Amirabad’ı dakikalarca dövdüğü, A.F.J.’ye, “Seni değil edeceğim. Çek, çek yaklaştır, makyaj yap. Benim sabah, öğle, akşam ekmeğimi yediniz nankörler” dediği ve tekrar dövmeye başladığı, eşine dönerek “Ben var ya seni öldürsem de canice yemem. Benim yiyeceğim ceza 3-5 ay haberin olsun. Her şeyi göze alıyorum ben. 5 yıl de 10 yıl de yatsam göze alıyorum? ifadelerini kullandığı görüldü.

TUTUKLANDI

Olayın ardındaki polis, Zülküf Coşkun’u yetişmek için egzersiz başlattı. Kimliği ve adresi saptama edilen Coşkun, kısa sürede gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin arkasında Zülküf Coşkun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.

‘BOKSLA İLGİLENİRDİ, AĞIR DARBELER VURUYORDU’

Amirabad, gördüğü şiddet sebebiyle sağ el parmaklarında ciddi zarar oluştuğunu, ileride bu nedenle ameliyat olması gerektiğini kaydetti. Eşi Zülküf Coşkun’un boks sporuyla uğraştığını ve ağır darbeler vurabildiğini anlatan Amirabad, “Benim cılız noktalarımı çok iyi biliyordu. Buna tarafından güç uyguluyordu. Ne vakit dayak yemeye başlasam, başlangıçta kafama darbe alırdım. O darbelerden daha sonra kendime gelemiyordum. En son dövmesinde de aynı şey oldu. Çok telaşlandım. Ayaklarımla ona vurmaya çalıştım fakat başaramadım. Keşke ona karşılık verecek gücüm olsaydı. Eğer güç bulabilseydim, elbette kendimi kurtarırdım. Çocuklarımın beni böyle ezik görmesine müsade vermezdim. Nefsi müdafaa yapardım? dedi.

KARATECİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Gördüğü şiddetin etkisinden çıkamadığını vurgulayan Amirabad’ın ülkesinde karate şampiyonlukları olduğu, altın ve gümüş madalyalar kazandığı ortaya çıktı. Amirabad, İran’da yaşarken karateyle ilgilendiğini ve ‘kendini koruma’ üstüne araştırmalar yaptığını dile getirdi. Lenf kanserine yakalandığı dönemde karateyle tanıştığını ve spor baştan sona iyileştiğini açıklayan Amirabad, ‘Hem hastalığı yendim hem de bu sporda şampiyonluklar yaşadım. İki gümüş, iki altın madalya kazandım. Altın madalyalarımı İran’da yaşanan büyük bir zelzele sonrası depremzedeler için bağışladım. Türkiye’ye gelince karateden uzakta kaldım. 10 yıldır hiç pratik yapmadım. Fakat tekrardan başlayacağım’ diye konuştu.

‘KORKU İÇİNDE YAŞIYORUZ’

18 Mayıs günü eşi Zülküf Coşkun’un mahkemeye çıkacağını ve terhis olmasından çok korktuklarını belirten Amirabad, psikolojisinin bozulduğunu, aralıksız ezildiği için özgüveninin sarsıldığını söyledi. Mahkeme sonrası eşinin hür kalma ihtimalini düşünmek zeka istemediğini vurgulayan Amirabad, ‘Çocuklarımla hala buraya gelmesinden korkuyoruz. Çünkü bizi sürekli ölümle tehdit etti. Şu an stresliyiz ve korkuyoruz. Evin penceresinde gölge görsek telaş yapıyoruz. Ben sonucun iyi olacağını düşünüyor ve adalete inanıyorum’ biçiminde konuştu.

KARATECİ AMİRABAD, BOKSÖR KOCA ŞİDDETİNİ ANLATTI
KARATECİ AMİRABAD, BOKSÖR KOCA ŞİDDETİNİ ANLATTI
KARATECİ AMİRABAD, BOKSÖR KOCA ŞİDDETİNİ ANLATTI
KARATECİ AMİRABAD, BOKSÖR KOCA ŞİDDETİNİ ANLATTIBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir