Karaman’da Yunus Emre anısına düzenlenecek yarışma için protokol imzalandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Sudurağı Belediyesi kadar Yunus Emre ve Türkçe Yılı anısına düzenlenecek olan ‘Deneme’ yarışması için protokol imzalandı.

Rektörlük makamında KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet Ceyhan’ın imzasıyla yürürlüğe giren protokol, üniversite öğrencilerine yeteneklerini sunma imkanı tanıyacak. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Sudurağı Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan yarışma; Türkçeyi korumayı, zenginleştirmeyi ve gelecek nesillere dinç bir şekilde aktarmayı hedeflerken Türk dilini yerinde ve içten kullanmayı, açık ve kavranabilir olarak söylev ve yazma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

“Başvurular 2-27 Ağustos 2021’de”

Yarışmada ‘Söz, Varlık ve Türkçe’ temaları çerçevesinde dil ve milli kimlik ilişkisi, dil ve kültür ilişkisi, dilde yaşanan yabancılaşma aleyhinde toplumda Türkçe bilincinin oluşturulması, Türkçeye sahip çıkma yönünde ulusal şuur oluşturulması, dil ve kişilik gelişimi gibi konu başlıkları üzerinden değer biçme yapılacak.

Birincilik için 3 bin 500 TL, ikincilik için 2 bin 500 TL, üçüncülük için bin 500 TL, teşvik ödülü için ise bin TL ödül belirlenen yarışma için başvurular 02-27 Ağustos 2021 tarihleri aralarında yapılacak. Bütün Türkiye’deki lisans, önlisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği ve 17 Eylül 2021 tarihinde www.kmu.edu.tr adresinden sonuçların duyurulacağı müsabaka için detaylı bilgiye http://sks.kmu.edu.tr adresinden ulaşılabilecek. – KARAMAN

Karaman'da Yunus Emre anısına düzenlenecek yarışma için protokol imzalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir