Kara yollarında koşul

Kara yollarının yapım, bakım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik sinyâl ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun Edirne Batı- Lalapaşa kavşaklarında daha alçak geçit imalatı çalışmaları nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım öteki istikametten iki yönü olan sağlanıyor. Edirne istikametindeki egzersiz tamamlandıktan sonradan yolun İstanbul yönü trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki istikametten gerçekleştirilecek.

TAG Otoyolu’nun Düziçi- Bahçe kavşakları 2-4. kilometrelerinde köprü genleşme derzi yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Anadolu Otoyolu’nun Kahramankazan- Ankara kavşakları 3-5. kilometrelerinde bağlantı kavşağı yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü devam ediyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Mudanya-Görükle kavşakları İzmir istikametinde bakım ve yenileme çalışması nedeniyle ulaşıma İstanbul istikametinden iki yönlü izin veriliyor.

Edirne-İstanbul yolunun 46-47. kilometrelerinde seri tren çalışmaları nedeniyle Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul istikametinden iki yönü olan yapılıyor.

Turgutlu-Salihli- Uşak yolunun 46-47. kilometrelerinde (Ankara istikameti) üst geçit genleşme derzi onarım çalışmaları dolayısıyla yol trafiğe kapatılarak, sürücüler tabi yola yönlendiriliyor.

Bozkır-Hadim yolunun 17-30. kilometrelerinde Bozkır Barajı’nın su tutması ve yolun su aşağıda kalması sebebiyle ulaşım servis yolundan devam ediyor.

Akçakoca- Düzce yolunun 6. kilometresindeki heyelan sebebiyle ulaşım servis yolundan iki yönlü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 13-15. kilometrelerinde heyelan ıslah çalışmaları dolayısıyla Isparta yönü trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım öteki istikametten iki yönü olan sağlanıyor.

Trabzon- Rize yolunun 25-26. kilometrelerindeki Araklı Tüneli’nin her iki yönünde bulunan tüplerinde yapılacak elektrik sistemi bakım ve onarım çalışması nedeniyle saat 17.00’ye kadar tüneller trafiğe kapatıldı. Bu mevkide sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir