Kan ve kök hücresel bağışına Datça’dan takviye

Pandemi döneminde azalan kan ve kök gözenekli olan bağışı ‘bütün kapanma’ döneminde de devam ederken, Muğla’nın Datça ilçesinde ilçe protokolü kampanyaya destek vererek kan bağışında bulundu.

Datça ilçesinde kan ve kök hücreli numune bağışı kampanyası bütün kapanma döneminde de sürüyor. Kazım Yılmaz İlkokulu bahçesine konumlanan Türk Kızılayı Marmaris Şubesi Kan Merkezi’nden gelen gezici takım, ilçedeki uyumlu bağışçılarına mesaj göndererek bulundukları noktaya davet ediyor. İlçe Jandarma Komutanı Necmettin Erdoğan, İlçe Güvenlik Müdürü İsmail Toygun ve AK Parti İl ve İlçe Meclis Üyesi Haluk Laçin kampanyaya desteklemek için kan bağışında bulundular.

Kan bağışı gezici ekibinde görevli Dr. Ömer Çiçek, yaptığı açıklamada, kan bağışları ve kök gözenekli olan numunelerini alıp kan bankalarına gönderdiklerini, oradan da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade etti. 2 binin üzerinde gencin kök hücreli beklediğini gösteren Çiçek, “Katkı Maddesi yapan herkese sağduyu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kök hücreli bekleyen kan ihtiyacı olan bütün vatandaşlarımıza da afiyet diliyorum. Vatandaşlarımızı kan ve kök hücre bağışında bulunmaya bekliyoruz” dedi. – MUĞLA

Kan ve kök hücre bağışına Datça'dan destek
Kan ve kök hücre bağışına Datça'dan destek
Kan ve kök hücre bağışına Datça'dan destek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir