KAEÜ Rektörü Karakaya, seracılıkta yapılan çalışmaları değerlendirdi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitede kurulan Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Imal Teknikleri Iki Taraflı Başvuru Formu ve Araştırma Merkezi’nin bölgesine manâlı katkılar sunacağını bildirdi.

Üniversiteden yapılan yazılmış açıklamaya tarafından, Rektör Karakaya, YÖK Başkanlığınca düzenlenen Gazi Üniversitesi koordinatörlüğünde, Ankara Üniversitesi ve ODTÜ ortaklığında kurulan Nörobilim ve Nöroteknoloji Mükemmeliyet Karşılıklı Başvuru Formu ve Araştırma Merkezinin (NÖROM) çevrimiçi değerleme toplantısına katıldı.

Toplantıda Rektör Karakaya, kısa bir vakit önce YÖK onayıyla KAEÜ koordinatörlüğünde Ankara ve Selçuk Üniversiteleri iş birliğinde kurulan “Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Imal Teknikleri Karşılıklı Tatbik ve Araştırma Merkezi”nin çalışmalarını değerlendirdi.

Karakaya, şunları kaydetti:

“Yüksek Öğretim Kurumlarınca yeniden yapılanma planı çerçevesinde kurulan Iki Taraflı Başvuru ve Araştırma Merkezleri sayesinde üniversiteler zorlama, veri ve tecrübelerini birleştirilmesiyle, karşılıklı çalışmalar yapmaktadır. Üniversitemizin Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Üretim Teknikleri Karşılıklı Kullanım ve Araştırma Merkezi bölgesine kayda değer katkılar sunacaktır. Merkez, seracılık alanında bilimsel ve teknolojik gelişmeleri peşine düşüp takip ederken, ileri teknikler kullanarak seracılığa katkı karşılayan araştırmalar yapacaktır. Merkezlerin her biri milletimizin temel değerleri doğrultusunda topluma hizmet edecektir. Üniversiteler ve akademisyenler olarak bizler de desteklerimizi sürdüreceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir