İzmit Belediyesinden çocuklara kitap hediyesi

İzmit Belediyesi, Atatürk’ün yakın tarihe ışık tutan büyük eseri “Hitabe” ve Rus yazan Grigory Petrov’un kaleme aldığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” adlı kitabı çocuklarla buluşturuyor.

İzmit Belediyesi, organizasyonlarında Söylev ve Beyaz Zambaklar Ülkesinde isimli baş ucu kitapları hediye ediyor. İsteyen okullara ve çocuklara da ücretsiz olarak iki kayda değer eseri gönderen İzmit Belediyesi, büyük kasaba dışından gelen talepleri de geri çevirmiyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın tarihe ışık tutan, 1919’dan 1927’ye değin kendisinin ve tabanca arkadaşlarının milli mücadelede faaliyetlerini anlattığı konuşmasından oluşan Nutuk’u her vatandaşın mutlaka okumasını isteyen İzmit Belediyesi, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün, uzun yıllar ayrı ülkelerin egemenliğinde yaşamış bir toplumun kendi ayakları üzerinde kalkınmasını konu edindiği için bedel verdiği ve Türkçe’ye çevirterek ulusal eğitim müfredatına koydurduğu Rus yazan Grigory Petrov’un kaleme aldığı Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabını da isteyen herkese ulaştırıyor. – KOCAELİ

İzmit Belediyesinden çocuklara kitap hediyesi
İzmit Belediyesinden çocuklara kitap hediyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir