İsrailliler’in tatil için ilk tercihi Türkiye ve ABD oldu

– İsrailli telekomünikasyon şirketi göre yapılan araştırmada Kovid-19’un ülkedeki yolculuk alışkanlıklarını değiştirdiği sonucu ortaya çıktı. Araştırmaya katılan İsraillilerin yüzde 15’i ilk tercihlerini Türkiye ve ABD’den yanlamasına kullandı.

Türkiye, İngiliz, Alman ve Rusların arından İsrailliler için de yaz tatilinin bir numaralı tercihi haline geldi. İsrailli telekomünikasyon şirketi Pelephone kadar Kovid-19’un ülkedeki seyahat alışkanlıkları dahilinde yapılan araştırmada İsrail halkının tatil tercihlerinin değiştiği sonucu ortaya çıktı. İsrail medyasından Jeruselam Post araştırmanın sonucunu “Tatil tercihleri değişiyor. En fazla Türkiye ve ABD seçim ediliyor” başlığıyla aktardı.

YÜZDE 15’İ TÜRKİYE VE ABD’Yİ TERCİH ETTİ

Haberde, araştırmaya katılan İsraillilerin yüzde 15’inin Türkiye ve ABD’ye gitmek istedikleri belirtildi. Bu yılın mart ve nisan aylarında en popüler tatil yerlerinin Türkiye ve ABD olduğunu ifad eden İsrail vatandaşları yaz sezonu için de benzer düşüncede olduklarını belirtti.  Araştırmanın diğer sonuçları aralarında, İsrail vatandaşlarının yüzde 8’i, Birleşmiş Arap Emirlikleri’ni tercih ederken tatil destinasyonları arasında Ukrayna ve Gürcistan yer aldı.

TERCİHTE YUNANİSTAN  SON SIRALARDA

Yunanistan, iki doz aşı olmuş İsrail vatandaşlarına karantina şartını kaldırmasına rağmen seçim esnasında 9’uncu sırada yer aldı. Yolculuk tercihi esnasında daha önce 5’inci sırada bulunan Fransa ise 7’nci sıraya geriledi.

– İsrail

İsrailliler'in tatil için ilk tercihi Türkiye ve ABD oldu
İsrailliler'in tatil için ilk tercihi Türkiye ve ABD oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir