Isparta’da dilenen ihtiyar bayan zabıtadan da para istedi

Isparta’da Zabıta ekipleri, Ramazan ayında vatandaşların dini ve vicdani duygularını kullanarak para isteyen kişilere yönelik denetim yaptı. Denetimlerde yakalanan yaşlı bir bayan “öyle parayı ne yapacaksın” diye soran zabıta personeline, “Akşama ne yiyeceğiz, sen de ver” diyerek yanıt verdi.

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı olması nedeniyle dini ve vicdani duygularını kullanarak vatandaşları rahatsız eden dilencilere göz açtırmıyor. Bu kapsamda çarşı merkezi öncelikle olmak üzere cami önleri, vasıta ve trafiğinin yoğun olduğu kavşak ve caddelerde denetleme yapıldı. Vatandaşlardan para isteyen 2 kişi zabıta ekiplerince yakalandı.

Zabıta ekipleri Kavaklı Camii önünde mendil satan bir şahsı yakın takibe aldı. Kameraları ve zabıtları fark eden Selma A.(50) olay yerinden uzaklaşmaya çalıştığında zabıta ekiplerince yakalandı. Dilenmediğini, çaput sattığını söyleyen Selma A., takım aracına bindirildi. Ekipler, Kaymakkapı Meydanı’nda dilendiğini gördükleri Fikreye A. (77) isimli kadını da yerinden kaldırarak takım aracıyla zabıta amirliğine götürdü.

İHA muhabirinin sorularını yanıtlayan Fikriye A., Denizli’den geldiğini, otururken ekmek parasını biriktirmek için sokağa çıktığını söyledi.

Birbirlerini tanımadıklarını söylediler, gelin kayınvalide çıktılar

Denizli’den geldiklerini belirten Fikriye A. ile Selma A., birbirlerini tanımadıklarını söyledi fakat zabıta ekipleri bu şahısların gelin kayınvalide olduğunu saptama etti. Şahısların üzerlerinden dilenerek topladıkları belirlenen toplam 152 TL çıktı. Ekipler, paralara el koyarken dilenen şahıslara para cezası uyguladı. – ISPARTA

Isparta'da dilenen yaşlı kadın zabıtadan da para istedi
Isparta'da dilenen yaşlı kadın zabıtadan da para istedi
Isparta'da dilenen yaşlı kadın zabıtadan da para istedi
Isparta'da dilenen yaşlı kadın zabıtadan da para istedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir