İnegöl’den Suriyelilere 4 tır yiyecek ve mobilya gönderildi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Suriyeli savaş mağdurları için belediye ve Hayrat Vakfı iş birliğinde toplanan mobilya ve yiyecek ürünlerini içeren 4 tır bölgeye gönderildi.

OSB Camisi önünde düzenlenen yolcu etme töreninde konuşan İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, bu cins organizasyonların kendileri için büyük bir mutluluk vesilesi olduğunu söyledi.

Bu işlerin büyük bir sorumluluk ve saydamlık gerektirdiğini bildiren Arslan, “Fazla şükür ülkemizde Kızılaydan tutun da Hayrat Vakfına dek öyle fazla vakıf ve derneklerimiz var. Hem ülkemizde keza dünyanın dört bir yanında din, dil ırk gözetmeksizin ihtiyacı olan herkese destek elini uzatıyorlar. Bu bizim milletimizin yüceliğini, inanmışlığını, adanmışlığını gösteriyor. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da ramazan ayının yardımlaşmanın, birlik, birliktelik ve paylaşmanın arttığı günler olduğunu dile getirdi.

Vakıf yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür eden Taban, “Hayır yapmanın mutluluğunu, hazzını herkesin yaşamasını canı gönülden istek ediyorum. Bu yalnızca Suriye üzerinde de değil, nerede bir gereksinim varsa orada var almak lüzumlu. İyilikte de yarıştırmak gerekli. Allah yapılan hayırları kabul etsin.” diye konuştu.

Hayrat Vakfı İnegöl Temsilcisi Sabrihan Alemdar’ın da katıldığı törende dua edilmesinin ardından tırlar yola çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir