İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyor

İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyor

KASTAMONU – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 2 yılda 2 bin kişiyi giydiren kaymakamlığa ait Sosyal Market, Ramazan bayramında gereklilik sahiplerini giydirmeye hazırlanıyor.

Tosya’da vatandaşların aile olarak desteklenmesi nedeniyle 2 sene önce Kaymakam Deniz Pişkin göre hayata geçirilen Sosyal Market, gereksinim sahibi vatandaşların aile olarak kundura ve giysi ihtiyaçlarını karşılıyor. Kurulduğu günden bu güne değin 2 yıllık sürede 2 bin kişiyi giydiren Sosyal Market, çoğu kez denetleyici Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Ramazan bayramında ihtiyaç sahiplerinin ayakkabı ve giysi ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanan markette denetlemelerde bulundu. Hayır sahibi işadamları tarafından sosyal markete teslim edilen etiketi çıkarılmayan 6 bin parça kıyafetin Bayramda gereklilik sahiplerine dağıtılmasının altını çizen Kaymakam Deniz Pişkin, marketin bayrama hazırlanması talimatını verdi.

Çift çevrili kazanım başarıya ulaştı

Sosyal Market’in bölge elle veren elin birbirini görmediği güzel bir vakıf hizmeti sunduğunu gösteren Kaymakam Deniz Pişkin, ihtiyacı olan vatandaşların gelip burada hem kendi ailesine ayrıca kendine istediği şekilde kılık kıyafet ve pabuç alabildiğini söyledi. Marketin kurulma amacını anlatan Kaymakam Deniz Pişkin, “Sosyal Market Tosya Kaymakamlığının hayata geçirdiği sosyal hizmet çalışmalarından bir adam başına. Amacımız, vatandaşlarımızın yalnızca hesaplı anlamda parasal olarak desteklenmesi yok, bir yana da kıyafet ve giysi anlamında da aile olarak desteklenmesi ve kullanılmayan giysi ve giysilerin bir anlamda da değerlendirilerek ekonomiye kazandırılmasıydı. Bu çift kenarlı bir kazanımdı. ve nitekim de başarıya ulaştı” dedi.

“Vakıf sosyal market hiç boş kalmadı”

Vatandaşların Sosyal Market’in çalışmalarına hassaslık gösterdiklerini söyleyen Kaymakam Deniz Pişkin, “Hepimizin evimizden kendimize hediye edildiği için sakladığımız tuttuğumuz fakat zevkimize uymadığı için giymediğimiz kullanmadığımız yada çocuklarımızın artık büyüdüğü için üzerine başına olmayan lakin yeni sayılabilecek nitelikte kıyafetlerimiz var. Ayrıca vatandaşlarımıza bu anlamda bu fazlalıklardan kurtulma, ayrıca de bu fazlalıklardan kurtulurken bir hayır işine vesile olma imkanı tanıdı sosyal market. Bölge elle veren elin birbirini görmediği hoş bir vakıf hizmeti bu anlamda ihtiyacı olan vatandaşımız gelip burada hem kendi ailesine keza kendine istediği şekilde kılık giysi ve ayakkabı alabiliyor. Bu anlamda sadece kullanılmış ikinci el giysi yok, hiç kullanılmamış hatta etiketi üstünde duran yeni birçok kıyafette kabul ettik. Bilhassa hayırsever işadamlarımız, yardımcı bağışçılarımız yani bu anlamda fazla duyarlılar. Vakıf sosyal market hiç boş kalmadı, sürekli yeni giysiler, yeni parçalar eklenedurdu. Vatandaşımızda buradaki memnuniyetini bize dolaylı yönlerden aksettiriyor” diye konuştu.

Bayramda binlerce gereksinim sahibini sevindirecek

Marketin Ramazan bayramında ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye hazırlandığını bildiren Kaymakam Pişkin, “Derhal de önümüz Bayram, Ramazan Bayramında her annenin her babanın çocuğuna bir festival alma, bir festival giydirme hevesi mutlaka vardır. Burası bunun içinde fazla uygundur. Herkesi, tüm vatandaşlarımızı giysiye, kıyafete, ayakkabıya ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımızı biz buraya bekliyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak buna vesile olmaktan hoşnutluk ve kibir duyuyoruz. ve bütün bağışçılarımızdan Allah razı olsun diyorum” biçiminde konuştu.

İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyor
İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyor
İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyor
İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyor
İlçenin Sosyal Marketi bayramda binlerce kişiyi sevindirmeye hazırlanıyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir