İHH’dan Kahramanmaraş’taki ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımı

İnsan Yargı ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilciliği, ihtiyaç sahibi Türk ve Suriyeli aileleri yalnız bırakmıyor.

Vakıf üyeleri, “Ramazanda umut var” sloganıyla başlatılan çalışma dahilinde ramazan ayı öncesi temin ettikleri 2 bin yiyecek kolisini gereksinim sahibi ailelere ulaştırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilcisi Yusuf Bülbül, temin edilen yardımları belli başlı sahiplerine ulaştırmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Bülbül, yiyecek kumanyası dağıtımının yanına, Maraş çöreği, hurma, su ve cevizden oluşan minik iftariyelik paketleri hazırladıklarını ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde dağılma yaptıklarını açıklama etti.

Vakfın gönüllüler yoluyla kent merkezi ve ilçelerde belirlediği yaklaşık 2 bin öksüz ve yetime ramazan ayı içerisinde alışveriş kartı ve şenlikli dağıtmayı hedeflediklerini aktaran Bülbül, 1000 çocuk için ise festival alınacağını söyledi.

Bülbül, Kahramanmaraş İHH olarak bu yıl Gazze, Somali, Arakan, Azerbaycan, Arnavutluk, Yemen, Somali, Filistin, Suriye, Kosova, Kırım, Afganistan, Moro, Moritanya, Sierra Leone, Kırgızistan, Bosna Hersek, Peşova, Etiyopya, Sudan ve Brundi’de yaşam mücadelesi veren babasız çocuklara da yardım gönderdiklerini ve çalışmaların halen devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir