Hurda otomobili, üstü açık lüks otomobile döndü

Külüstür otomobili, üstü açık lüks otomobile döndü

Elazığ’da 1992 model külüstür bir otomobili 5 bin TL’ye bölge Halis Yıldız, işlerinden arta kalan zaman içerisinde 10 bin TL harcama ederek üstü açık lüks bir araca çevirdi

ELAZIĞ – Elazığ’da 1992 model külüstür bir otomobili 5 bin TL’ye bölge Halis Yıldız, işlerinden arta kalan zaman içerisinde 10 bin TL masraf ederek üstü açık lüks bir araca çevirdi.

Vasıta tamir, alım satım işleriyle uğraşan Halis Yıldız, bir sene önce 1992 model Tofaş-Şahin marka külüstür aracı 5 bin liraya satın aldı. Yıldız, bir sene içerisinde anlamsız zamanlarında aracın orijinal parçalarını bozmadan yürür vaziyete getirdi. Gerisinde otomobilin üstünü kesen, koltuklarını döşeyip boyayan Yıldız, 10 bin lira masraf ettiği aracı görenlerin şaşkınlıkla baktığı lüks bir otomobile çevirdi. Hoşgörü için böyle bir egzersiz yaptığını aktaran Yıldız, hiç bir şekilde satmak yapmayı düşünmediğini, kapının önüne koyacağını isteyenin gelin arabası bile yapabileceğini aktardı.

Aracın 92 model olduğunu anımsatan Halis Yıldız, ” Yaklaşık bir sene önce hurdadan aldım. Bir yılda boş zamanlarımızda uğraşa uğraşa bu duruma getirdik. Daha yapacağımız çok şey var. Eksiklerimiz var. Üstü tende yapılacak, jantlar yapılacak. Güzel bir şey olduğuna inanıyorum. Ortaya hoş bir eser çıktı. Önce üstteki tarafı kestik. Arabayı komple soyduk. Motorunu, şanzımanını aldık, çürüklerini yaptık kaynattık. Ondan sonradan topladık. Bayağı bir emek verdik. Bunu 5 bin liraya almıştım. 10 bin lirada harcadım. Hurdalardan böyle bir şeyler alıp yapmayı seviyorum. Bu şehre bir katma değer katmak istiyoruz. Gaziantep’in Mennan ustası nasıl varsa Elazığ’ın da bir ustası olsun” dedi.

İsteyen fotoğraf çektirsin, isteyen gelin arabası yapsın

Bu işi para için yapmadığını hatta otomobiline 700 bin TL bile verseler satmayacağını aktaran Yıldız, “Bende öncelik iştir. Bizde bir şeyler yapabiliriz. Daima gözümüz başkalarında kaldı. Birazcık biz yapalım. Tam toparlayınca kapının önüne atacağım. Vatandaşlar fotoğraf çektirsin, gelin arabası olsun, sürsünler. Yakında çiçek Abbas var, oda çıkacak. Başka araçlarımız var. Bu memlekete bir şeyler yerine getirmek istiyoruz. Sanayi, üniversite, veri ve emeği birleştirsek çok şeyler olur” diye konuştu.

Hurda otomobili, üstü açık lüks otomobile döndü
Hurda otomobili, üstü açık lüks otomobile döndü
Hurda otomobili, üstü açık lüks otomobile döndü
Hurda otomobili, üstü açık lüks otomobile döndüBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir