Hatay ile Osmaniye arasındaki yollar kapatıldı

Hatay ile Osmaniye arasındaki yollar kapatıldı

Erzin lçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Hatay ve Osmaniye aralarında iller arası antre yapılacak çok sayıda temas yolunun bulunması ve bu sebeple kontrolün dinç şekilde sağlanabilmesi adına bazı bağlantı yollarının kapatılmasına karar verildi

HATAY – Hatay’ın Erzin ilçesi ile Osmaniye arasındaki yollar, 17 jurnal tam kapanma tedbirleri nedeniyle vasıta trafiğine kapatıldı.

Hatay’ın Erzin ilçesinde, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Hatay ve Osmaniye aralarında iller arası antre yapılacak fazla sayıda bağlantı yolunun bulunması ve bu sebeple kontrolün sağlıklı şekilde sağlanabilmesi adına bir takım temas yollarının kapatılmasına karar verildi.

Erzin Kaymakam Vekili Osman Demir’in başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Erzin’in bir takım mahallerindeki Osmaniye temas yollarının kapatılmasına karar verdi. Alınan kararda, “İlçemiz Osmaniye – Adana illerine sınırı bulunması sebebiyle kontrolün dinç yapılabilmesi nedeniyle ilçemizin Osmaniye ili ile bağlantısını sağlayan yolun Gökdere Mahallesi Hatay sınırı bitiş levhasının bulunduğu noktada yolun toprakla kapatılarak araç antre – çıkışlarının kapatılmasına,

İlçemiz sınırları içinden geçen D-817 Karayolunun Osmaniye – Hatay istikametinde kısık mevkii de yolun sol tarafında kalan eski Adana Yolu olarak adlandırılan yolun toprakla kapatılarak vasıta giriş ve çıkışlarına kapatılmasına karar verildi. Karara uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince yönetimsel operasyon tesis edilmesi ve konusu kabahat teşkil eden davranışlara ilişkin ceza kanunun 195’inci maddesi zarfında zorunlu işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verildi” denildi.

Alınan karar doğrultusunda, Erzin’e bağlı Gökdere Semt ve Osmaniye’ye tabi Akyar Köyü imalatçı vatandaşların mağduriyeti göz önünde bulundurularak, jandarma eşliğinde Karayolları ekipleri araç sürücülerinin dikkatini çekmek ve yolun kapalı olduğunu belirlemek amacıyla levhaları dikerek yolu trafiğe kapattılar.

Hatay ile Osmaniye arasındaki yollar kapatıldı
Hatay ile Osmaniye arasındaki yollar kapatıldı
Hatay ile Osmaniye arasındaki yollar kapatıldı
Hatay ile Osmaniye arasındaki yollar kapatıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir