Hakkarili gençler profesyonel kayak takımlarıyla kaymanın keyfini yaşadı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Kayak Federasyonunun gönderdiği profesyonel kayak takımlarıyla yamaçlardan kaymanın tadını çıkardı.

Şemdinli’ye 23 kilometre mesafedeki Aşağıkayalar köyünde, yörede yaygın yer alan ve dayanıklılığıyla tanıdık dişbudak ağacını kalıplarla şekillendirip kayak takımına dönüştüren gençlere, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Kayak Federasyonu göre kayak takımları armağan edildi.

Kaymakamlığın öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kadar köyde kayak yarışı etkinliği düzenlendi. Gençler, yeni kayak takımlarıyla köyün yakınlarındaki tepelerden kayarak neşe saçan anlar yaşadı.

Etkinliğe katılan Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Hakkari Gençlik Merkezi Müdürü Şemsettin Uçar, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Şakar, gençlerin birinci olabilmek için verdiği çaba şahitlik etti.

Saklı, yaptığı açıklamada, Aşağıkayalar köyü sakinlerinin bölgenin zorluklarını, becerileriyle eğlenceye dönüştürdüklerini söyledi.

Tahta kayak takımının köylülerin icadı olduğunu belirten Gizli, “Adi takımlarla kaymak kolay fakat bu tahta kayaklarla kaymak beceri istiyor. Biz buradan Kayak Federasyonu Başkanımıza sesleniyoruz. Şemdinli’de bu başarıyı elde eden arkadaşlarımızın enerjisinin önüne geçmemek adına buraya kayak merkezinin açılması gerekiyor. Belediye başkanı olarak gereken yerlere bu talebi bildireceğim.” diye konuştu.

Kayakçılardan Hüsamettin Eren de “Daha önce tahtadan yaptığımız takımlarla kayıyorduk. Şimdi profesyonel kayak takımlarımız oldu. Tahta takımlarımızı rafa kaldırmadık. Bu geleneği devam ettireceğiz.” dedi.

Etkinlikte dereceye giren gençlere dağıtılmış hediyeler verildi. Köylü gençler de Belediye Başkanı Gizli’ya Türk bayrağı armağan etti.

Hakkarili gençler profesyonel kayak takımlarıyla kaymanın keyfini yaşadı
Hakkarili gençler profesyonel kayak takımlarıyla kaymanın keyfini yaşadı
Hakkarili gençler profesyonel kayak takımlarıyla kaymanın keyfini yaşadı
Hakkarili gençler profesyonel kayak takımlarıyla kaymanın keyfini yaşadıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir