Haberler kötü! Dünyanın seferber olduğu kayıp denizaltı üç parçaya ayrılmış halde bulundu

Geçtiğimiz günlerde askeri tatbikatta esnasında iletişimin kesildiği Endonezya denizaltısının akıbeti belirli oldu. Yapılan devlete ait açıklamada denizaltının üç parçaya ayrıldığı 53 mürettebatın öldüğü bilgisi yer aldı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ KAYBOLMUŞTU

Alman yapımı denizaltı KRI Nanggala-402’nin Çarşamba günü Bali adasının 60 dingil kuzeyindeki sularda bir torpido tatbikatı yürüttüğü sırada kaybolduğu açıklanmıştı. Dün, kayıp denizaltının battığı duyurulmuş, denizaltının bir takım parçaları bulunmuştu.

“BÜTÜN MÜRETTEBAT HAYATINI KAYBETTİ”

Bugün yapılan devlete ait izah etme ile denizaltının battığı kesinleşti, tüm mürettebatın hayatını kaybettiği kesin oldu. Ordu adına açıklamalarda yer alan Marshal Hadi Tjahjanto “Elimizdeki kanıtlar ışığında denizaltının battığını, bütün mürettebatın hayatını kaybettiğini söyleyebiliriz” dedi.

DÜNYA SEFERBER OLMUŞTU

Kaybolan denizaltı için geniş çaplı arama kurtarma operasyonu başlatılmıştı. Bu kapsamda Endonezya, komşu ülkelerden destek istemişti.

Rusya, ABD, Almanya, Fransa, Hindistan ve Türkiye de Endonezya Donanması’na ait kaybolan denizaltının arama çalışmalarına takviye etme teklifinde bulunmuştu.

Haberler kötü! Dünyanın seferber olduğu kayıp denizaltı üç parçaya ayrılmış halde bulunduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir