Göztepe maçının peşinde

Göztepe maçının peşinde

Sezer AFŞAR/ İSTANBUL, (DHA) – Süper Ligin 36’ncı haftasında Fatih Karagümrük sahasında Göztepe ile 1-1 berabere kaldı. Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Francesco Farioli sahada çok büyük bir kişilik gösterdiklerini belirtirken, Göztepe Teknik Direktörü Ünal Karaman ise kısmet verdiği oyuncuların performansından hoşnut olduğunu kaydetti.

Süper Lig’in 36’ncı haftasında Fatih Karagümrük ile Göztepe 1-1 berabere kaldı. Maçın ardındaki düzenlenen basın toplantısında Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Francesco Farioli ve Göztepe Teknik Direktörü Ünal Karaman açıklamalarda bulundu.

ÜNAL KARAMAN: İKİNCİ YARIDA BİR DURUŞ GÖSTERDİK

Karaman yaptığı açıklamada, ‘İki takımı da tebrik ediyorum. Her türlü zorluğa karşın gerekçe üretmeden iki ekip da futbolu düşündü. Mücadelenin karşılığı berabere oldu. Sıcacık bir durumda olmamıza rağmen ikinci güya bir duruş gösterdik. Bizim adımıza sevindirici. Kullanmadığımız kardeşlerimizin performansları bizi hoşnut etti. Bir şekilde ligi tamamlayacağız. Pandeminin getirdiği sıkıntılarla ve sakatlıklarla uğraşıyor takımlar. Oyuncuların gösterdiği özveriyi herkesin alkışlaması gerekiyor. Bu işe gönül veren profesyonelleri gönülden kutluyorum’ dedi.

‘TRABZONSPOR MAÇINA DA AYNI ŞEKİLDE HAZIRLANACAĞIZ’

Haftasonu oynanacak olan Trabzonspor maçıyla ilgili de görüşlerini aktaran Karaman, ‘Ben bir takımın profesyonel çalışanıyım. Hiçbir takımı diğerinden ayıramam. Futbolun doğrularını öğretiyoruz zaman zaman da oyuncularımızdan biz öğreniyoruz. Uzun süre Trabzonspor’a hizmet verdim. Biz her takıma nasıl hazırlanıyorsak o şekilde hazırlanacağız. Biz hiçbir süre sahaya döktüğümüz alın terini ekip ayırt ederek bölmedik. Benzer karakterimizle çalışmaya devam edeceğiz. İyi bir hazırlıkla iyi bir sonuç almaya çalışacağız’ diye konuştu.

‘AVRUPA LİGİ KONUSU SICAK VE OTURUP KONUŞULMASI GEREKİYOR’

12 takımın karşılıklı bildirisi ile kurulan Avrupa Süper Ligi ile ilgili de görüşlerini aktaran Karaman, ‘Birileri oyun oynamak adına farklı bir platform oluşturmak gerekiyorsa bunu mazur görmemek gerek. Kurumlar içerisinde konuşulup çözümler bulunabilir. Eğer, Avrupa’nın devi diyebileceğimiz kulüpler, kendi aralarında bir organizasyon koymak istiyorsa ben bir futbolsever olarak bunu yanlış göremem. Lakin konu sıcak ve oturup konuşulması gereken bir konu’ ifadelerini kullandı.

FRANCESCO FARIOLI: KARİYERİMDEKİ EN ZORLAMA HAFTALARDAN BİRİYDİ

Farioli ise tesadüf sonrası yaptığı açıklamada, ‘Herkese teşekkür ederek sözlerime açtırmak istiyorum. Bugün gerçekten futboldan öte şeyler başardık. Kariyerimdeki en güç haftalardan biriydi. Her geçen gün yeni sıkıntılar yaşadık. 16 oyuncumuz eksikti. Covid-19 testi artı meydana çıkan oyuncularımız oldu. ağır ağır eksildik. Beraber acı çektik, beraber savaş verdik. Takım hiçbir süre geri adım atmadı. her zaman savaşmaya devam ettik. Fazla artı oyuncumuz yoktu. En iyi kondisyonunda olan oyuncuları seçim ettim. Oyuncuları en iyi mevkilere yerleştirmeye çalıştık. Bu haftaki tüm çalışmalarda ne çalıştıysak oyuncularım daha fazlasını başardı. Burada çalışan herkese ve oyuncularıma tebrik ediyorum’ biçiminde konuştu.

‘BENİM İÇİN GENÇ YA DA YAŞLI OYUNCU DİYE BİR ŞEY YOK’

Karagümrük’e geldiğinden bu yandan genç oyunculara baht vermesi üzerine sorulan bir soruya ise Farioli, ‘Bu genç oyuncularla alakalı değil. Onların hepsi benim gözümde aynı. Onların içindeki savaşçı ruhu çıkarmaya çalışıyorum. Hafta her tarafında tüm oyuncular öbür bir seviyedeydi, limitleri olmadığını gösterdi tüm oyuncular. Serhat bugün hazırdı, Hakim hazırdı. Herkes takıma bir şey kattı. Benim için genç ya da ihtiyar diye bir şey yok’ şeklinde konuştu.

‘BUGÜNKÜ TECRÜBEMİ SATIN ALACAK BİR PARA YOK’

Bugün sahada gördüklerinden nedeniyle çok hoşnut olduğunu ifade eden genç teknik adam, ‘Bugün özellikle Jimmy’e teşekkür etmek istiyorum. Burada benim 4’üncü maçım. Jimmy, 8 oynadı, 10 oynadı, kanatta oynadı. ‘Seni stoperde kullanacağım’ dediğimde hazırlanmış olduğunu söyledi. Sahada gördüklerimden daha fazlasını hayal edemezdim. Bu takımda parayla ilgili bir şey konuşmuyoruz. Bir yere gidiyoruz dediğimde herkes gözünü kırpmadan gidebilir. Futbol bundan böyle adamakıllı para işine döndü. Bugünkü tecrübemi satın alacak bir para yok. Bugün biz Karagümrük tarihine adımızı yazdırdık? dedi.

Öte yana Farioli, yeni kurulan Avrupa Süper Ligi ile ilgili fazla pozitif konuşmak istemediğini söyleyerek, ‘Avrupa Süper Ligi’nden ziyade kendi ligimizi konuşmayı istiyorum. Bu son 10 günde, her sabahleyin uyandığımızda 1-2 oyuncumuz eksiliyordu. Para futboldan öte bir şey. Burada oyuncuların, insan olduklarını unutuyorlar. Oyuncuların da başarmak istedikleri şeyler var. O hırsla sahaya çıkıyorlar’ ifadelerini kullandı.

SPOR Fatih Karagümrük - Göztepe maçının ardından
SPOR Fatih Karagümrük - Göztepe maçının ardından
SPOR Fatih Karagümrük - Göztepe maçının ardından
SPOR Fatih Karagümrük - Göztepe maçının ardındanBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir