Göreve bitmiş atanan İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunçsiper mazbatasını aldı

İzmir Demokrasi Üniversitesi (İDÜ) Rektörlüğüne her tarafta atanan Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, 4 sene daha üniversiteye, şehre ve ülkeye hayırlı hizmetler yapabilmeyi dilediğini açıklama etti.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Tunçsiper’in, YÖK’te düzenlenen törende mazbatasını YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’tan aldığı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Tunçsiper, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdiri ve onayıyla 2. kere rektör olarak atanmaktan onur ve gurur duyduğunu belirtti.

Rektör Tunçsiper, dört takvim dönemde önemli bir gelişim gösterdiklerini açıklama ederek şunları kaydetti:

“Bütün bileşenlerimizle bölgemizden başlayarak ülkemizin kalkınmasına değer katmak için gayret gösterdik ve başarılarımıza her geçen gün yenilerini ekledik. Şimdiki hedefimiz ise gösterdiğimiz performansı sürdürülebilir kılmak ve üstüne ekleyerek geleceğe daha sağlam adımlarla yürümek. Bu düşüncelerle şahsımı bu göreve değerinde görebilen Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Saraç’a, YÖK üyelerimize ve bizlere inanarak desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyor, şükranlarımı arz ediyorum. Geçmiş dönemimizde olduğu gibi önümüzdeki 4 takvim süreçte de üniversitemize, şehrimize ve ülkemize daha çok ve bahtı açık hizmetler yapabilmeyi ulu Allah’tan niyaz ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir