Giresunspor-Akhisarspor maçının arkasında

TFF 1. Lig’in 33. haftasında sahasında Akhisarspor’u 3-0 yenen GZT Giresunspor’un teknik sorumlusu Ümit Şengül, “Haftaya Tuzlaspor maçını da kazanıp bu işi sonlandıracağız.” dedi.

Şengül, maçın ardındaki düzenlenen toplantıda, acısıyla tatlısıyla bir sezonun son maçına değin geldiklerini söyledi.

Bu takımın çok büyük işler başardığını vurgulayan Şengül, şunları kaydetti:

“Bu çocuklar sınırlı bir kadroda olmamıza rağmen bu çocuklar çok şey başardı. Ne kadar kibir duysak azdır, inanılmaz özverili ve mücadeleci oynadılar. Yönetim, oyuncu gurubu, teknik heyeti, çalışanlar ve Giresun halkı Süper Ligi ardına kadar yargı etti. İnşallah Tuzlaspor maçını da alırız Süper Lig bize nasip olur, bunu başaracak kaliteye sahibiz. İnşallah bunu başaracağız. Arkamızda tökezlememizi bekleyenleri üzeceğiz ama bu işi kimseye bırakmayacağız. Haftaya Tuzlaspor maçını da kazanıp bu işi sonlandıracağız.”

Şengül, bir gazetecinin stattaki seyirciler hakkında sorusuna “Hafta içi sağlık durumu çalışanlarına çağrıda bulunmuştuk lakin birazcık artı topluluk oldu. Lakin her şeyi oyununa tarafından oynamak gerekli. Başka takımlar yaparken iyi biz yaparken fena mantığı olamaz. Adana Demirspor takımı haftalardır bu şekilde oynuyor. Bizde stat boşaltılıyor, fakat Adana’da dokunan yok. baştan çifte standart. Sağlık çalışanlarımızı ziyafet ettik onlar da geldiler bizleri desteklemeye çalıştı.” cevabını verdi.

Akhisarspor cephesi

Akhisarspor Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu ise stadyumdaki seyircileri dikkati çekerek, “5 bin kişi vardı takriben bugün. Sokağa çıkma yasağı var, bu 5 bin kişi nasıl girdi hayretler içindeyim. Geçen hafta içeride oynadık 22 birey sokamadık, 20 birey hakkımız vardı.” diye konuştu.

Akhisarspor geçmişine bakıldığında başarılarla dolu bir takım olduğunu vurgulayan Göksu, “Akhisarspor’un kupaları var, başarıları var. İnşallah seneye yine başarı gösterir ve şimdiki bulunduğu lige çıkar.” değerlendirmesinde bulundu.

Göksu, oyunda iki takımın da uğraş ettiğini ancak Giresunpor’un şampiyon geldiğini kaydederek, “Onları da tebrik ediyorum ama benim takımımdaki futbolcu kardeşlerim üzülüyor yan, oyun bu iyi oynayan kazanıyor. Giresun iyi oynadı kazandı, biz nasıl söyleyeyim, nasıl 3 sıfır mağlup olduk hala düşünüyorum. İnşallah gelecek yıllarda bu hataları yapmazlar diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir