Gıda ve mobilya yüklü yardım tırları yola çıktı

İnegöl Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğinde toplanan yiyecek paketleri ve mobilyanın yer aldığı 4 destek tırı, yapılan dualarla Suriye’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Ramazan ayında Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için İnegöl Belediyesi destekleriyle Hayrat Vakfı öncülüğünde toplanan yardımlar, 4 tır ile mazlumlara umut elde etmek için yola çıktı. Yiyecek paketleri ile mobilyanın yer aldığı 4 takviye tırı, OSB camisi önünde yapılan dualarla uğurlandı. Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban ve Hayrat Vakfı temsilcilerinin yer aldığı uğurlama öncesi bir yorumlama yapan Hayrat Vakfı İnegöl Temsilcisi Sabrihan Alemdar, “Ramazan ayı, yardımlaşma ayıdır. Mazlum olan, mağdur olan, gereklilik sahibi olan insanlara yardım etme ayıdır ramazan. Bugün dünyanın her uygun mağdur olan, mazlum olan, ihtiyaç sahibi olan tüm kardeşlerimize takviye ediyoruz. İnegöl’ümüzden de 4 destek tırını Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için bugün gönderiyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Hakikaten yardımlaşmanın da arttığı, birlik beraberlik ve paylaşmanın arttığı günlerdeyiz. Olanların olmayanlarla paylaştığı ya da hayır yapmanın mutluluğunu, hazzını herkesin yaşamasını canı gönülden açlık ediyorum. Bu sadece Suriye üstünde de yok, nerede bir gereksinim varsa orada var almak lüzumlu. İyilikte de yarışa sokmak lazım. Allah yapılan hayırları kabul etsin. İnşallah biran önce orada yaşanan bu savaş halinin, olumsuzluğun da bitmesini ulu rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu.

Son olarak bir tavır yapan Kaymakam Eren Arslan da “Bu nesil organizasyonlar bizler için büyük bir mutluluk vesilesi. Aslında biz bir görevimizi yerine getiriyoruz. Diğer Taraftan bizi dünyaya getiren ulu Allah’ın bizlere yüklemiş olduğu görevi. Çünkü fakirin, fukaranın, ihtiyaçlının hakkı bizim malımızda, kazancımızda, zenginliğimizde dar” dedi.

Konuşmaların peşinde yapılan dualar sonrası 4 destek tırı, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine takviye malzemelerini ulaştırmak üzere yola çıktı. – BURSA

Gıda ve mobilya yüklü yardım tırları yola çıktı
Gıda ve mobilya yüklü yardım tırları yola çıktı
Gıda ve mobilya yüklü yardım tırları yola çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir