Gençlere yönelik ‘Sosyal Girişimcilik Hackathonu’ düzenlendi

Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı Koordinatörleri Prof. Dr. Necdet Sağlam ve Gürkan Akcaer kadar, “Socialathon” adı verilen çevrim içi ‘Sosyal Girişimcilik Hackathonu’ düzenlendi.

Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı, gençlere karşın ödüllü sosyal girişimcilik hackathonu düzenledi. Hackatonu ile gençlerin sosyal girişimcilik alanındaki fırsatlara teşvikinin amaçlandığı öğrenildi. Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı Koordinatörü Prof. Dr. Necdet Sağlam ve Gürkan Akcaer, Socialathon hakkında bilgi verdi. Etkinliğin içeriğinden bahseden koordinatörler, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’nin çoğu ilinden 18-30 yaş arası üniversiteli gençlerle buluşuldu. Yenilikçi ve sosyal girişimci us ile Covid-19 dönemindeki sosyal sorunlara çözüm üreten sosyal girişimcilik fikirlerinden uygulanabilir bir MVP (Asgari Uygulanabilir Ürün) geliştirildiği Hackathonu yapıldı. Minimum üç maksimum beş kişiden oluşan takımlar bir problem seçip, bu problemi tahlil ederek, 48 saat içinde bir geliştirdiler. Etkinlik sanal araçların kullanımıyla gerçekleştirildiği için, Türkiye’nin o kadar fazla yerinden fazla başvuru formu arasından en fazla kritere uyan 10 Takım Socialathon’da yarışmaya adalet kazandı. Yarışmanın sonunda, dereceye giren takımlara para ve özel ödüller dağıtıldı. Jin Dawod, Narina Dawod ve Hüseyin Akman takımı, online psikolojik yardım uygulaması ile 2 bin 500 TL’lik Dr. Nabil Al-Sharif birincilik ödülünü kazandılar.” – ESKİŞEHİR

Gençlere yönelik 'Sosyal Girişimcilik Hackathonu' düzenlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir