Gemlik’te yeni başkan yardımcısı Mert Dimili

Gemlik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine CHP’li avukat Mert Dimili getirildi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan göre başkan yardımcısı olarak atanan Dimili, lokal seçimlerde kontenjan adayı olarak meclis üyesi seçilmiş, komisyonlarda tayin almış ve başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştu.

Mert Dimili, 1968 yılında dünyaya geldi. İlkokulu Gemlik Şehit Cemal İlkokulunda okuduktan sonra Bursa Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Dimili, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında bitirdi. Milli Savunma Bakanlığı Malatya İnşaat Emlak Başkanlığı’nda Hukuk Uzmanı olarak vatani görevini yapan Dimili, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Gaziantep, Şanlıurfa, Tunceli il ve Kahramanmaraş illeri ve ilçelerinde askeri alanların hukuki uyuşmazlıklar ve kamulaştırma işlemlerinde görev aldı. Tahliye sonrası 1995 – 2000 yılları arasında Bursa’da serbest avukat olarak çalışan Dimili, 2000 yılından bu yanlamasına Gemlik’te mesleğini sürdürüyor. Iş hayatından tanıdık olmayan sermayeli otomotiv firmaları ile kapatılan Ufak Kumla ve Kurşunlu belediyelerine de hukuk danışmanlığı yaptı.

CHP’de siyaset yapan Av. Dimili, 2014 Lokal Seçimlerinde, partisinden Gemlik Belediye Meclis Üyesi seçildi. Beş sene Hukuk Komisyonu’nda, 4 yıl da İmar Komisyonu üyeliği yapan Dimili, 2019 yeniden belediye meclis üyesi oldu.

Dimili, 2019-2020 yılları aralarında, Gemlik Belediyesi Encümen Üyeliği, Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve İmar Komisyonu üyeliklerinde bulundu. Keza CHP Genel Merkezince Resmileşmiş yer alan, CHP Balkan Masası’nın Gemlik Temsilcisi olan Dimili, Bursa İtalyan Kültür Derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı. İngilizce ve İtalyanca haberdar olan Dimili, Türkiye Belediyeler Birliği’nin düzenlediği imar ve bayındırlık uygulamaları üzerine kırktan pozitif eğitimin yanı sıra Lokal Yönetimler üstüne Yüksek Lisans eğitimine de katıldı. – BURSA

Gemlik'te yeni başkan yardımcısı Mert Dimili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir