Gemlik esnafı için birlik oldular

Gemlik Belediyesi, tam kapanmada döneminde idareli güçlük yaşayan esnafa destek olmak için yardımseverlerden 320 bin liradan artı destek topladı.

Gemlik Belediyesi, sosyal dayanışma faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen canlı yayında kameralar karşısına geçen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, korona virüs nedeniyle devamlı afiyet tedbirleri ve bütün kapanmadan etkilenen Gemlikli esnafa takviye hedefiyle dayanışmaya çağırdı. Yayına CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu, İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz, MHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Kesin Özcanbaz, Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Beki ile gazeteciler katıldı.

‘Niyet hayır, akıbet de inşallah hayır olacak’ diyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Salgın bütün dünyada ciddi sorunları ortaya çıkardı. Bizim ülkemiz de bundan pozitif pozitif nasibini aldı. Her gün, sevdiğimiz insanları kaybediyoruz. Daima birlikte üzülüyoruz. Üzülürken hiç kimseyi ayırmıyoruz.Hepimiz yakınlarımızı kaybettik. Lakin ekmek parasını kaybetmekle karşı karşıya kalan bir sürü yurttaşımız var. Esnaflar cenazelerimizde düğünlerimizde birlikte olduklarımız. Ben çocuklarımızın nafakasını nasıl götüreceğim diyen çoğu arkadaşımız var. Buraya çıkmak yerine belediye bütçesinden bu işi yapabiliyor olmayı fazla isterdim. Maalesef belediye kanunu, Ramazan erzakı dağıtmaya, sosyal destek yapmaya izin veriyor. Fakat maalesef faturalarını ödeyemiyoruz. İstesek de yapamıyoruz. Dolayısıyla bu gün, arkadaşlarımızın ihtiyacı olduğunu düşünüyorsak desteklemek yeteneği olan her kim varsa yardım olacağına inanıyorum. En çok size güveniyorum. Bizleri mahcup etmeyeceğinizden eminim. El eli yıkar, el de yüzü yıkar. Yarın ben de siz de sıkıntıda olabilirsiniz. Destek vermenizi canı gönülden istiyorum” dedi.

Dört saat süren canlı yayın sonunda yüzlerce katılımcıdan esnafa yardım olarak 320 bin 750 lira toplandı. İkinci yayın Cuma günü 21.00’de Gemlik Belediyesi, Mehmet Uğur Sertaslan ve Gemlik’teki basın kuruluşlarının sosyal ağ hesaplarından gerçekleşecek. – BURSA

Gemlik esnafı için birlik oldular
Gemlik esnafı için birlik oldular
Gemlik esnafı için birlik oldular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir