Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GSO Model Fabrika’da meslek birliğine gidiyor

Gaziantep Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’ni (Model Fabrika) ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Idare Heyeti Başkanı Adnan Ünverdi ile yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GSO Idare Heyeti Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Latif Karadağ, Erdem Güzelbey, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Abdullah Aksoy, GSO Idare Heyeti Başkan Yardımcıları Cevdet Akınal, Ferhan Sağım ve GSO Idare Heyeti Üyesi ve Proje Sorumlusu Başar Küçükparmak’ın bir araya geldiği ziyarette, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Sanayi Odası aralarında Model Fabrika’da yapılacak iş birlikleri ve birlikte atılacak adımlar değerlendirildi. Gerçekleştirilen toplantıda Başkan Şahin’e Model Fabrika’nın dijital teknolojilerin imal sistemlerine entegre edilmesi noktasında sağladığı avantajlar, üretimde verimliliğin artırılması hedefiyle yapılan incelemeler ve öğren-dönüş programları hakkında veri verildi.

“Birlikte hareket etmeliyiz”

Gaziantep ekonomisinin üretimdeki verimliliğin üstteki seviyelere çıkmasıyla daha da büyüyeceğini açıklayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu noktada Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Sanayi Odası’nın iş birliği içerisinde hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Şahin, “Şehrimiz sanayisi ve üretimi için böyle manâlı bir merkezi hayata geçiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’ye, Idare Heyeti Üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyen Şahin, “4 yıl önce Sanayi Odamız ile birlikte yüksek teknolojiye devretmek için ihtiyaçlarımızın ne olduğunu içeren küresel ölçekte bir rapor hazırlamıştık. En başında eğitim olan raporda İnovasyon Merkezi ve Model Fabrika da vardı. Sanayi Odamızın girişimleriyle en önemli kısmını tamamlamanın onurunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim ve Sanayi Odamızın bu alanda iş birlikleri yaparak birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Model Fabrika’dan bir takım ile görüşerek üretimde verimlilik noktasında birlikte atacağımız adımları olgunlaştırarak, projelendireceğiz. Gaziantep bir sanayi şehri fakat maalesef teknoloji açığımız var. Bu açığı giderdiğimiz takdirde manâlı mesafeler alacağımıza inanıyorum. Model Fabrika da bu açığı kapatmamıza öncülük edecek” ifadelerini kullandı.

“İşbirliğiyle Gaziantep ekonomisi daha üstteki noktalara çıkacak”

Gaziantep sanayisindeki büyümeyi devam etmek amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Model Fabrika’da meslek birliği içerisinde hareket edeceklerini kaydeden GSO Idare Heyeti Başkanı Adnan Ünverdi de yapılacak iş birlikleri ile Gaziantep ekonomisini daha üst noktalara taşıyacaklarını ifade etti.

Model Fabrika ile firmaların gücünü artırarak daha rekabetçi ayla gelmelerini hedeflediklerini bildiren Ünverdi, “Model Fabrikamız şimdiden imal sürecine ve sanayimize manâlı katkılar sağladı. Enerji verimliliğini, süreç yönetimini ve yalın üretimi uygulamalı olarak firmalarımıza anlatarak imal sürecindeki yenilikleri hayata geçirmelerini sağlıyoruz. Bunun devamı olarak dijitalleşme ve standardizastyon çalışmalarına başlıyoruz. Bu süreçleri de sanayicilerimizle birlikte belediyelerimiz, üniversitelerimiz, kurum ve kuruluşlarımızla meslek birliği içerisinde yürüteceğiz. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’i Model Fabrikamızda ağırlamaktan büyük hoşnutluk duyduk. İş birliği mesajları, takviye ve katkılarından dolayı kendilerine ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu. – GAZİANTEP

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GSO Model Fabrika'da iş birliğine gidiyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GSO Model Fabrika'da iş birliğine gidiyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GSO Model Fabrika'da iş birliğine gidiyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GSO Model Fabrika'da iş birliğine gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir