GAZİANTEP – 40 takvim arabasına gözü gibi bakıyor

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde atama yapan oğlunun yanında Ramazan Bayramı’nı vermek üzere gelen 79 yaşındaki Yahya Korkut, 40 yıl önce çarşı ve mahalle bekçisi olarak göreve başladığı birincil maaşıyla aldığı 1980 model otomobiline gözü gibi bakıyor.

Çanakkale Ezine doğumlu olan 79 yaşındaki Yahya Korkut, Balıkesir ili Gönen ilçesinde çarşı ve mahalle bekçisi iken göreve başladığı 1980 yılında birincil maaşıyla 80 model bir otomobil aldı.

İslahiye ilçesinde bir ulus kurumunda memur olarak devir yapan oğlunun yanında bayramı geçirmek için geldiğini bildiren Korkut, 40 yıldır kullandığı Renault Station marka otomobili her gün dikkatle silip temizliyor, bakımını satın aldığı ilk günkü gibi itina ile yapıyor.

Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, meraklısının çok olduğunu dile getirdiği otomobilini satın edinmek için kendisine 35 ila 50 bin lira önerge ettiklerini söyledi.

Satmayı düşünmediğini belirten Korkut, “Bu benim birincil aşkım. İlk göz ağrım olduğu için kabul etmedim, etmiyorum. Torunuma bırakacağım en güzel hediyem olacak.” dedi.

Aracından çok hoşnut olduğunu dile getiren ve “evladım gibi” dediği aracına özel ilgi gösteren Korkut, otomobilin görenlerin ilgisini çektiğini kaydetti.

GAZİANTEP - 40 yıllık arabasına gözü gibi bakıyor
GAZİANTEP - 40 yıllık arabasına gözü gibi bakıyor
GAZİANTEP - 40 yıllık arabasına gözü gibi bakıyor
GAZİANTEP - 40 yıllık arabasına gözü gibi bakıyorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir