Fadıloğlu, yetimlerle iftar yaptı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 3 babasız aileyi ziyaret etti ve son ziyaret ettiği evde iftarını açtı. Yetim aile ziyaretinde konuşan Başkan Fadıloğlu, “Biz; çok büyük bir aileyiz. Yetim çocuklarımızla bir aile gibi iç içe yaşamaya çaba gösteriyoruz. Amacımız, bilhassa geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı kaliteli birey olarak yetiştirebilmek. Onların nitelikli yetişebilmesi adına da annelerimizin bilinçli bir birey olarak o çocukları yetiştirmesine katkı karşılamak” dedi.

Babasız öğrenciler, Yetimler Günü dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret dolayısıyla yetimlere teşekkür eden Başkan Fadıloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, veren Babasız Koordinasyon Merkezi’nden yararlanan babasız aileleri ve çocuklarını, her sene Ramazan Ayı’nın 15. gününde kutlanan Yetimler Günü sebebiyle ziyaret etti. Ziyarete, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan da eşlik etti. İlk ziyaretini 2 babasız çocuk annesi Nigar Altıparmak’ın evine yapan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ikinci ziyaretini ise 3 babasız çocuk annesi Semra Uğurlu’nun evine oldu. Başkan Fadıloğlu, son ziyaretini 3 yetim çocuk annesi Zeliha Gözüaçık’ın evine yaptı. Gözüaçık ailesinin evinde iftarını açan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ziyaret ettiği çocuklara festival giysi ve farklı alanlara yönlendirilmiş armağanlar verdi.

“Bir aile gibi iç içe yaşamaya gayret gösteriyoruz”

Yetim çocukların kaliteli bireyler olarak yetişmelerini amaçladıklarını dile getiren için Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Ramazan Ayı’nın 15. Günü, Yetimler Günü. Ben, ilk önce tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz yalnızca Ramazan’ın 15. gününde böyle bir ziyaretle bu işi geçiştirmiyoruz. Yıl boyu gerçekleştirilen faaliyetler çerçevesinde Babasız Koordinasyon Merkezi’nde görevli arkadaşlarımızla hem yavrularımıza hem de annelerine karşın çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Muhtemel olduğu dek babasız çocuklarımızla bir aile gibi iç içe yaşamaya gayret gösteriyoruz. Kurduğumuz Yetim Koordinasyon Merkezi yoluyla ulaştığımız yetim çocuklarımızı, kendi evlatlarımızdan farksız geliştirmek adına kendilerine ve ailelerine birçok konuda takviye sağlıyoruz. Yetimlerimizin ve ailelerinin sadece fiziksel olarak desteklenmesinin tatmin edici olmayacağını düşündüğümüz için manevi yönden de kendilerine katkı maddesi sağlayacak fazla sayıda egzersiz yürütüyoruz. Emrindeki pandemi sürecinde faaliyetlerimiz ideal noktada olmasa da biz faaliyetlerimizin tamamını ortadan kaldırmış değiliz. Pandemi kurallarına uyarak muhakkak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Ama asıl amacımız, özellikle geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı kaliteli birey olarak yetiştirebilmek. Onların kaliteli yetişebilmesi namına da annelerimizin bilinçli bir birey olarak o çocukları yetiştirmesine katkı maddesi karşılamak. Ben hakikaten bu konuda emeği geçen bütün takım arkadaşıma içten gelen teşekkür ediyorum. Bugünler yalnızca bir gün olarak kutlanılmaması lüzumlu. Sembolik olarak gün belirlenebilir fakat biz bunu hayatımızda özümseyerek yaşamaya çaba ediyoruz. defalarca şunu söylüyorum. Biz; koskocoman bir aileyiz. Böyle büyük bir ailenin ferdi olduğumuz için ne mutlu diyorum” dedi.

“Başkanımız, her zaman biz babasız annelerinin yanına”

Babasız çocuk annesi Nigar Altıparmak, kendilerini ziyarete gelen Başkan Fadıloğlu’na teşekkür ederek, “Bugün, Yetimler Günü vesilesiyle Başkanımız bizleri ziyaret etti ve bunun için kendisine fazla teşekkür ediyorum. Başkanımız; yalnızca bugün yok, tekrar tekrar biz babasız annelerinin yanında. Her daim etkinlikleriyle olsun, sosyal ve kültürel faaliyetlerde olsun her zaman bize desteklerini sunuyor. Böylesine büyük bir ailenin içerisinde olmaktan bizler de büyük mutluluk duyuyoruz. Rabbim, hiçbir zaman Başkanımızı başımızdan yetkisiz etmesin. Allah, daima Başkanımızdan razı olsun. Bugün bizleri ziyaret ederek sevindirdiği için Başkanımıza bir kere daha candan teşekkür ediyorum” diye konuştu. – GAZİANTEP

Fadıloğlu, yetimlerle iftar yaptı
Fadıloğlu, yetimlerle iftar yaptı
Fadıloğlu, yetimlerle iftar yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir