Evladı dağa kaçırılan bir aile daha HDP ve PKK’ya ayaklanma etti

MESUT VAROL/YILMAZ KAZANDIOĞLU – Adana’da 6 yıl önce terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırılan Gülcan Biçer’in ailesi, evladına kavuşacağı günün hayalini kuruyor.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK göre dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 27 Şubat’tan bu yandan her hafta partinin il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor.

Adana’da 6 yıl önce az önce 17 yaşındayken kandırılarak dağa kaçırılan Gülcan Biçer’in kardeşi Kutbettin, yengesi Seda ve babası Necmettin Biçer de eyleme katılarak seslerini yükseltti.

Diyarbakır’da bir ailenin daha evladına kavuşmasıyla umutlanan acılı aile, evladına “teslim ol” çağrısında bulundu.

“Allah’ın izniyle çocuklarımıza kavuşacağız

Kardeşine kavuşmak için eyleme katılan Kutbettin Biçer, AA muhabirine, kardeşinin 6 sene önce HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını öne sürdü.

Yıllardır kardeşinden haber alamadıklarını anlatan Biçer, “Kız kardeşim için eyleme katıldık. Eylemimizde kararlıyız. ardına kadar burada sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Tüm annelerin bu eyleme ses vermelerini bekliyoruz.” dedi.

Ailecek kardeşinin özlemiyle yaşadıklarını gösteren Biçer, şunları kaydetti:

“Canımızı bizden aldılar. O gittiğinden beri annem hasta. Ruhsal büyük çöküntü içerisindeyiz. Engelli bir kardeşim var, o da ablasına kavuşmak istiyor. Allah’ın izniyle çocuklarımıza kavuşacağız. Seslerimizi yükseltmekte kararlıyız. Anne ve babaların duaları kabul olunuyor. İnşallah annelerin duasıyla o çocuklar ailelerine kavuşacak. Buradan diğer bütün ailelere de bu eyleme yardım vermelerini istiyoruz. Kimse korkmasın.”

“Daha 17 yaşında ve gencecikti”

Gülcan’ın kandırılarak dağa kaçırıldığını ifade eden yenge Seda Biçer de “Daha 17 yaşında ve gencecikti. Akşam beraber yemek yedik. Sabah evden çıktı bir daha haber alamadık. yeniden aradık lakin bulamadık. Onun dağa kaçırılmasından HDP sorumludur. Allah onları kahretsin. Anneler çok üzülüyor fakat mutlaka kazanacağız.” şeklinde konuştu.

Baba Necmettin Biçer de kızına kavuşana değin HDP İl Başkanlığı önünde seslerini yükseltmeye devam edeceklerini ifade etti.

“Çığ gibi büyüyoruz”

13 yaşındaki kızı dağa kaçırılan Nazlı Sancar da aile sayısının her geçen gün arttığını belirterek, “Van’da bu eyleme 7 aileyle başladık lakin bugün sayımız 30 oldu. Çığ gibi büyüyoruz. HDP ve PKK’dan evlatlarımızı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir