ESO’nun düzenlediği uluslararası meslek birliği toplantıları 34 ülkenin katılımı ile başladı

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) organizasyonunda 34 ülkeden 360’ın üstünde firma ve kurumun katıldığı online ikili iş görüşmeleri etkinliği başladı.

Avrupa ve Amerika’nın manâlı ve büyük firmalarının yanı sıra dünya çapında meslek kümelerinin ve kurumların katıldığı “Türkiye-AB İş birliği Online İkili İş Görüşmeleri Programı”, havacılık, raylı sistemler ve otomotiv sektörleri üreticilerine yönelik olarak iki gün boyunca sürecek.

Almanya, İngiltere, İspanya, Fransa, İsviçre gibi AB ülkelerinin yanına Amerika ve Çin gibi ülkelerden de etkinliğe yoğun bir katılım olduğunu açıklayan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Odamız kadar koordine edilen Avrupa Birliği projemiz kapsamında İspanya’dan Barselona Ticaret Odası ve Fransa’dan Auvergne-Rhöne-Alpes Ticaret Odası ortaklığında, üyelerimizi dünya pazarlarına bir adım daha yaklaştırma, daha çok pay alma ve en önemlisi yeni işbirlikleri ile daha fazla meslek gelmesini sağlamak hedefiyle bu etkinliği yapıyoruz. ‘Türkiye-AB İş Birliği Online İkili İş Görüşmeleri Programı’na yoğun bir katılımın olduğunu görmenin yanı sıra pandemi koşullarına rağmen üyelerimize yeni iş fırsatları yaratma hedefine ulaştığımız için de epeyce heyecanlıyız. Projeyi hayata geçiren ve yöneten ESO ekibimizi de gönülden tebrik ediyorum. Bütün anlamıyla milletlerarası ve sektörel ihtisas odaklı profesyonel bir iş çıkarıldı” dedi.

Etkinliğe, halihazırda 34 bambaşka ülkeden 360’ın üzerinde büyük şirketin, KOBİ’nin, havacılık, demiryolu ve otomotiv kümelerinin, millet kurumlarının ve Ar-Ge firmalarının bedava kayıt yaptırarak online birebir görüşmeler gerçekleştireceğini andıran Kesikbaş, etkinliğin bir ESO projesi olduğunu ve Avrupa Birliği göre da desteklendiğini vurguladı.

“Hudut ötesi fırsatlar”

Katılımcılar için önceden planlanmış birebir online toplantılar yoluyla meslek ve teknoloji ortaklıkları kurma konusunda özgün bir fırsat sağlandığının altını çizen Kesikbaş, “Odamızın havacılık, raylı sistemler ve otomotiv sektörleri zarfında üyesi olduğu Avrupa çapındaki şemsiye kuruluşlar kanalıyla faaliyet son derece önemli boyutlara ulaştırıldı. Her katılımcının uygunluğuna, alaka alanlarına ve hedeflerine tarafından planlamalar gerçekleştirildi. Katılımcıların yerinde ortakları bulmalarını temin etmek için ‘Sanal Pazaryeri Fırsatları’ oluşturuldu. Bu sayede firmalarımızın uluslararası meslek ağlarını genişletmek nedeniyle ciddi bir online platform kuruldu” ifadelerini kullandı.

“Yeni teknolojilerle tanıştılar”

Çevrim içi etkinlikte Eskişehir’de üreten firmalar için manâlı avantajlar sağlandığından laf eden Kesikbaş, “Başta üyelerimiz ve etkinliğe katılan firmalarımız yeni meslek, teknoloji ve müşterilerle tanışma şansı yakalıyorlar. Ürünlerini tanıtıp ve pazardaki konumlarını güçlendirirken, yeni teknolojileri tanınma fırsatı da yakalayacaklar. En önemlisi de yeni herif kanalları oluşturarak şehrimize daha fazla iş ve istihdam sağlanması noktasında katkıda bulunmuş olacaklar” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

ESO'nun düzenlediği uluslararası iş birliği toplantıları 34 ülkenin katılımı ile başladı
ESO'nun düzenlediği uluslararası iş birliği toplantıları 34 ülkenin katılımı ile başladı
ESO'nun düzenlediği uluslararası iş birliği toplantıları 34 ülkenin katılımı ile başladı
ESO'nun düzenlediği uluslararası iş birliği toplantıları 34 ülkenin katılımı ile başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir