Erzincan’da MOBESE ile teftiş dönemi

Covid-19 salgınında olgu sayılarının çoğaltma gösterdiği Erzincan’da, MOBESE kameralardan korona virüs denetimi yapılacak.

Erzincan’da alınan yeni kararla Kent Emniyet Yönetim Sistemiyle de (KGYS) korona virüs denetimi yapılacak. Korona virüs olgu sayısının aşırı derecede artmasının ardından denetimler de artırıldı. Oluşturulan ekipler tarafından yapılan denetimlerin yanı sıra bundan daha sonra MOBESE kameralarıyla da yoklama faaliyetinde bulunulacak.

Vali Mehmet Makas, beraberinde Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak ile birlikte ayrıca esnaf ziyareti keza de denetimde bulundu.

Esnaflara, gelen her müşteriye muhakkak HES kodu sorması gerektiğinin altını çizen Vali Mehmet Makas, bu konuda ziyaret ettiği her işletme sahibine uyarıda bulundu.

Şehir Halkı Güvenlik Idare Merkezini de ziyaret eden Vali Makas, korona virüs ile mücadelede denetimlerin daha da yoğunlaştırılarak devam edeceğinin altını çizerek; bundan sonradan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu sürelerde yalnızca ekiplerin değil, KGYS kameralarıyla da denetimlerin olacağını söyledi. Maske, uzaklık ve öteki kurallara uymayan vatandaşların da yeniden KGYS kameralarından saptama edilerek zorunlu cezai işlemin uygulanacağını söyleyen Vali Makas, alınan tüm önlem ve önlemlerin vatandaşların sağlığı için olduğunu belirterek, covid-19 salgından en kısa zamanda kurtulmak için her zaman birlikte uğraş edilmesi gerektiğini belirtti. – ERZİNCAN

Erzincan'da MOBESE ile denetim dönemi
Erzincan'da MOBESE ile denetim dönemi
Erzincan'da MOBESE ile denetim dönemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir