Erzincan’da Kovid-19 tedbirlerine uymayanlar kameralarla saptama edilecek

Erzincan’da, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameraları kadar maske takmadıkları ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları tespit edilen vatandaşlar, sahadaki polis ekiplerince uyarılacak.

Valilikten yapılan yazılmış açıklamada, yeni tip koronavirüs Kovid-19 tehlike haritasında “çok yüksek tehlikeli” iller kategorisindeki bulanan kentte, salgının yayılımını alıkoymak için bir dizi yeni tedbirlerin hayata geçirildiği aktarıldı.

Ekipler, Data Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğüne alt KGYS bünyesindeki yüzlerce kameradan sokak, cadde ve meydanları anlık olarak izliyor.

Şehir Güvenlik Yönetim Merkezini ziyaret eden Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kovid-19 salgını ile mücadelede denetimlerin daha da yoğunlaştırılarak devam edeceğini belirtti.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu sürelerde sadece ekiplerin yok, KGYS kameralarıyla da denetimlerin yapılacağını açıklayan Makas, maske, sosyal mesafe ve öteki kurallara uymayan vatandaşların kameralar yardımıyla tespit edilerek gerekli cezai işlemin uygulanacağını söyledi.

Makas, alınan önlemlerin vatandaşların sağlığı için olduğunu, Kovid-19 salgınından en kısa zamanda kurtulmak için daima birlikte uğraş edilmesi gerektiğini anlattı.

Esnafın gelen her müşteriye kesinlikle HES kodu sorgulamasının yapılması gerektiğine dikkati çeken Makas, ziyaret ettiği her işletme sahiplerine uyarıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir