Ertuğrul Sağlam’dan şampiyonluk yarışını etkileyen takımlara tepki

SAMSUN (İHA) – Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Süper Lig’e çoğaltma mücadelesinde doğrudan doğruya rakipleri olan Adana Demirspor’a karşı oynayan öteki takımların yerine koyma kadrolarla maça çıkmasına sert tepki gösterdi. Sağlam, “Bu durum futbolda haksız rekabeti tetikleyen bir durum. Bu şart Türk futbolunun sonunu oluşturabilir” dedi.

Hafta sonu Ankaraspor’la karşılaşacak Samsunspor, maçın hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri’nde yaptığı egzersiz ile devam etti. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, antrenman ardından basın mensuplarına açıklama yaparak, ligdeki bir takım takımların şampiyonluk yarışını etkileyecek kadro tercihleri yaptığını belirterek, eleştiride bulundu.

“Tuzlaspor Adana Demirspor maçına şampiyon takımdan 7 oyuncusunu keserek, 4 altyapılar oyuncusuyla çıkıyor”

Tuzlaspor’un Adana Demirspor’a maça çıktığı kadroyu eleştiren Ertuğrul Sağlam, “Geçen hafta bazı rahatsızlıklarımızı dile getirmeye çalıştık. Birileri çıksın konuşsun istedik lakin kimse konuşmadı. Bir Takım şeyler beni çok rahatsız ediyor. Ligde 3 takım Süper Lig’e kutup artış mücadelesi verirken bir takım takımlarda play-off, bazıları ise düşmemek için uğraş ediyor. Tuzlaspor, bu ligin en zorlama deplasmanlarından biri olan Keçiörengücü maçını kazanarak play-off umutlarını yeşertiyor. Bir sonraki maçta yani geçen haftaki Adana Demirspor mücadelesinde Keciörengücü maçını şampiyon ilk 11’inden 7 oyuncusunu bu maçta oynatmıyor. Ayrıca U19 takımından 4 oyuncusunu ilk defa 11’e alıyor. Dolayısı ile ben bu durumu futbol kamuoyuna ve kamuoyunu hoşnutluk edecek şekilde açıklama yapmak gerekir. Tekrar bu hafta Adana Demirspor ile oynayacak Balıkesirspor cephesinden gelen açıklamalara bakıyoruz. Onlarda U19 takımından oyuncularını bu maçta oynatacaklarını dile getiriyor. Bu şart futbolda haksız rekabeti tetikleyen bir koşul” diye konuştu.

“Futbolda rekabeti yaralayan durumlar var, bunlar Türk futbolunun sonunu oluşturabilir”

Son haftalarda yaşanan durumu Türk futbolunun sonunun habercisi olarak niteleyen Sağlam, şunları söyledi:

“Süper Lig’de bakıyorsunuz Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ın içinde olduğu bir üstünlük yarışı var. 2 hafta daha sonra herhangi bir takımın bu takımlarla oynarken bir maça 8 tane oynatmadığı oyunca ya da 3 tane U-19 takımından oyuncuyla çıktığında bugün bizim karşılaştığımız duruma gürültüsüz kalanlar yarın da o duruma da ses çıkaramayacaklar. Aslında futboldaki rekabeti fazla ciddi anlamda yaralayan bir durum bu. Bence Türk futbolunun geleceği açısından da çok sıkıntılı bir şart. Türk futbolunun sonunu oluşturabilecek bir şart. Dolayısıyla böyle rahatsızlıklarımız var. Oynadığımız oyun futbolda 2 ekip doğrudan doğruya Süper Lig’e çıkacak. Arkada 1 takım play-off’a kalacak. Sonra oradan 1 ekip daha Süper Lig’e çıkacak. Bunlar futbolda olan şeyler fakat futbolda olmayan şeylerin, insan kamuoyu vicdanına hastalık verecek durumların da önlemek gerekli. dikkatli olmak gerekli.” – SAMSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir