“Elmacı Büyükbaba” Suriye’deki yetimlere festival armağan etti

Operasyonlara katılan askerlere elma götürmesiyle tanınan Mehmetçik sevdalısı Denizlili 71 yaşındaki Muhammet Yılmaz, Barıştırma Pınarı Harekatı’yla terör örgütü YPG/PKK’dan temizlenen Suriye’nin Tel Abyad ilçesindeki yetimlere şenlikli armağan etti.

“Elmacı Dede” olarak bilinen Muhammet Yılmaz, hayırseverlerin desteğiyle topladığı bayramlıkları minibüsle Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine getirdi.

Aracıyla Barışma Pınarı Harekatı’yla terör örgütü YPG/PKK’dan temizlenen Tel Abyad ilçesine giden Yılmaz, yanına götürdüğü bayramlıkları ve yardım kolilerini gereklilik sahibi ailelere ve yetim çocuklara dağıttı.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, ramazan ayının tüm Müslümanlara rahmet ve bolluk getirmesini diledi.

İslam dininin yetimlerin sevindirilmesini emrettiğini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

“Allah ramazan ayını en iyi şekilde geçirmeyi herkese nasip etsin. Geçen ay Tel Abyad’ı ziyaret ettiğimde bana burada yetimlerin olduğunu söylediler. Ben de onlar için hayırseverlerden şenlikli ve takviye kolileri tedarik ettim. Allah’a şükürler olsun 40 şehit çocuğumuza bayramlık armağan ettik. Bunun yanına gereksinim sahibi 40 aileye de yardım kolisi ulaştırdık. Allah hayırseverlerden razı olsun. Yetimler benim canım ciğerim, onları görür görmez yüreğim paramparça oluyor. Peygamberimizin hadisi var. Bir yetimin gönlünü hoş etmek saçını okşamakla saçının teli kadar sevap yazılır. Yani cennet kapıları açılıyor. Ben de bunun idrakinde olduğum için… Onların bir fazla ihtiyacını karşılamaya çalıştım. Geçen ayda ilçedeki 2 okulun esas sınıfına da malzeme yardımı yapmıştık. Emeği geçenlerden Allan razı olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir