Elazığ’da sosyal uzaklık için 3 cadde araç trafiğine kapatıldı

Elazığ’da sosyal uzaklık için 3 cadde araç trafiğine kapatıldı

ELAZIĞ – Elazığ’da Koranavirüs (Covid-19) tedbirleri dahilinde alınan kararla vatandaşların yoğun olarak kullandığı 3 sokak araç trafiğine kapatılarak, sosyal mesafeye uyarı edilmesine ihtimal sağlandı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Erkaya Yırık başkanlığında toplanarak pandemiyle çaba dahilinde yeni tedbir kararları aldı. Alınan karar doğrultusunda vatandaşların yoğun olarak kullandığı Gazi, Vali Fahri Bey ve Bağımsızlık Caddeleri ikinci bir emre değin 09.00 ile 19.00 aralarında araç trafiğine kapatıldı. Bugün uygulamaya konulan karar çerçevesinde polis ve belediye ekipleri, sokak başları ile ara sokaklara barikatlar kurarak 3 caddeye bağlantıyı kesti. Çok yoğun olduğu için ast yanlamasına yürümek zorunda kalan vatandaşlar ise alınan kararla, sosyal mesafeye daha fazla dikkat ederek hareket etmeye başladı.

Öteyandan daha evvelden aynı caddeler için başlatılan HES kodu uygulamasının da devam edeceği, belirtildi.

Elazığ’da fazla yoğun bir trafik olduğunu bildiren Nihat Güllü, “Şuan 3 büyük sokak trafiğe kapatılmış durumda. Biz de aracımızı yukarıya bırakıp çarşıya geldik. Böyle olması güzel oldu ve inşallah daha iyi olur. Temennimiz de bu hastalığın azalması ve kurtulmamız. Vatandaşın da uyması gerekli. Vatandaş uyarsa hastalığı da azaltırız. Şuan rahatsızlık hat safhada ve koşul fazla ciddi, kurallara uymamız gerekli” dedi.

Ana caddelerin trafiğe kapandığını aktaran Yahya Kılıç, “Böyle daha iyi oldu. En azından mesafe uzaklığı olur. Bu caddeler ilginç derecede yoğundu fakat şu anda birazcık daha hoş olur. Bu rahatsızlık konusunda vatandaşları uyarıyorum, zaten güvenlik gereken müdahaleyi yapıyor” biçiminde konuştu.

Elazığ'da sosyal mesafe için 3 cadde araç trafiğine kapatıldı
Elazığ'da sosyal mesafe için 3 cadde araç trafiğine kapatıldı
Elazığ'da sosyal mesafe için 3 cadde araç trafiğine kapatıldı
Elazığ'da sosyal mesafe için 3 cadde araç trafiğine kapatıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir