Edirne’de 23 Nisan kutlamaları

Edirne’de 23 Nisan kutlamaları

EDİRNE – Edirne’de, 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, bu yıl Covid-19 salgını sebebiyle sosyal medya platformlarına taşınarak çevrimiçi olarak yapıldı. İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü kadar salgın tedbirleri zarfında sınırlı sayıda okul yöneticisi ve iştirakçi ile Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

23 Nisan coşkusu bu sene sosyal medya platformlarına taşındı. Covid-19 salgın tedbirleri dahilinde 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nın da iki jurnal hafta sonu kısıtlamasına dahil edilmesiyle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu yılki etkinlikleri sosyal medya platformundan çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

Gazi Meclisin açılışının 101. Yılı ve 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü kadar Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı başkanlığında salgın tedbirleri dahilinde sınırlı sayıda okul yöneticisi ve katılımcı ile gerçekleştirilen törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının peşinde belediye bandosu eşliğinde Hürmet Duruşunda bulunuldu, gerisinde İstiklal Marşı okundu.

23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı kutlamaları, İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünün sosyal ağ platformlarından gün boyu çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

‘2023 Eğitim Vizyonu Edirne’ projesi çerçevesinde hazırlanan ‘Mutlu Çocuklar, Kuvvetli Türkiye’ klibi yayınlandı.

Etkinlikler dahilinde Edirne’deki tüm çocuklar namına günün anlam ve önemini gösteren konuşmayı, Edirne Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Defne Toprak yaptı.

Öte yana, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dahilinde, anasınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen kostüm partisi ile gösteriler gerçekleştirildi.

Edirne'de 23 Nisan kutlamaları
Edirne'de 23 Nisan kutlamaları
Edirne'de 23 Nisan kutlamaları
Edirne'de 23 Nisan kutlamaları
Edirne'de 23 Nisan kutlamaları
Edirne'de 23 Nisan kutlamalarıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir