Diyarbekirspor, Diyarbakır’ın 8 yıllık üstünlük özlemine bitirmek istiyor

Son haftaya Bucaspor 1928’in 3 puan önünde lider giren Diyarbekirspor’a, TFF 2. Lig’e yükselmesi için İstanbul’da, Arnavutköy Belediyespor’la oluşturacağı maçta alacağı 1 puan yeterli olacak.

Misli.com 3. Lig 1. Grup lideri Diyarbekirspor, yarın şampiyonluğa uzanmak için sahaya çıkacak. Son haftaya 67 puanla zirvede giren Diyarbekirspor, 47 puanla 5. sırada yer alan ve play-off için en az 1 puana ihtiyacı olan Arnavutköy Belediyespor’la kozlarını paylaşacak.

Arnavutköy Bolluca Stadı’nda saat 15.00’te başlayacak maç için uçakla İstanbul’a giden yeşil-kırmızılı ekip, sahadan minimum 1 puanla ayrılarak ikinci sırada yer alan Bucaspor 1928’in aynı saatte sahasında Antalya Kemerspor’la oluşturacağı müsabakanın sonucunu beklemeden TFF 2. Lig’e çıkışını afişe etmek istiyor.

Şampiyonluk halinde Okkan’ın mezarı ziyaret edilecek

8 yıldır çaba ettiği 3. Lig’de 5 kere play-off’a kalıp 4 kez final oynamasına karşın 2. Lig’e yükselemeyen Diyarbekirspor, yarın mutlu sona ulaşarak bununla beraber kentin 8 yıllık üstünlük özlemine de son vermek istiyor.

Şampiyonluk halinde geceyi İstanbul’da geçirecek olan kafile, pazar günü Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret edecek.

Bayramdan sonradan da Diyarbakır’da korona virüs önlemleri aşağı şampiyonluk kutlaması yapılması planlanıyor. – DİYARBAKIR

Diyarbekirspor, Diyarbakır'ın 8 yıllık şampiyonluk özlemine son vermek istiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir