Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsalda 1200 kilometre yol yapım çalışmasını sürdürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde 1200 kilometre yol yapımı hedefiyle daha aşağı inşa çalışmalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya kadar, Vali Münir Karaloğlu’nun kırsal mahallelerde 1200 kilometre yol yapacaklarını açıklamasının peşinde harekete geçen belediye, daha alçak temel, stabilize, dolgu, menfez, yol genişletme, sanat yapıları ve büz döşeme çalışmalarına devam ediyor.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığının, Kayapınar, Sur, Yenişehir, Lice, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Eğil, Kulp, Hani ve Çüngüş ilçelerinde 13 şantiyede yürüttüğü çalışmalarda 496 personel tahsis yapıyor.

Ekipler, belirlenen mahallelerde gerekli daha alçak inşa çalışmalarını tamamladıktan sonra, yaz aylarıyla sıcaklığın sathi kaplama asfalt serme durumuna yerinde ayla gelmesiyle mahalle ve semt grup yollarına sathi kaplama asfalt sererek vatandaşların hizmetine sunacak.

Belediye, vatandaşların seyahat güvenliklerini üst seviyeye taşımak ve vasıta sürüş konforunu artmak için daha önce 5,5 metre olan grup mahalle yollarının genişliğini 7 metreye çıkaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir