DİYARBAKIR – AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Kültürlü, Diyarbakır annelerini ziyaret etti

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Okumuş, dağa kaçırılan çocukları için evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

Aydınlatılmış, çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak partinin il binası önünde 3 Eylül 2019’da başlattıkları oturma eylemini 602’nci gününde sürdüren Diyarbakır annelerine takviye ziyaretinde bulundu.

Anne ve babalarla görüşen Açık Fikirli, ziyaretin ardındaki gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuklarının dağa kaçırılmasından sorumlu tuttukları HDP’nin il binası önünde eylem yapan ailelerin yanına olduklarını söyledi.

Açık Fikirli, “Çadırdaki ailelerin çocukları HDP’nin politikaları sebebiyle dağa götürülüp, ellerine silah verildi. İnanıyoruz ama, devletimizin ve hükümetimizin gösterdiği gayret, yaptığı çalışmalar ve annelerin dikey duruşuyla nasıl ki 24 aile çocuklarına kavuştuysa kalan aileler de evlatlarına kavuşacaktır.” dedi.

Annelerin yüreğinin yandığını dile getiren Aydın, “Bir annenin kalp acısını haksız ithamlara uğratan insanlarla karşılaştık. Bu şehrin, bu ülkenin bu kadınlara sahip çıkması gerekiyor. Bu kadınların gösterdiği yiğitlik ve istikrar, onların yalnızca kendi evlatları için değil bu şehirde yaşamış herkesin evladının huzuru, güvenliği, geleceği için bir mücadeledir.” ifadelerini kullandı.

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’te düzenlenen eylemlere ilişkin, arasında PKK’nın güya üst düzey yöneticilerinin yanı sıra eski HDP benzer genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 108 sanığın yargılanmasına başlanmasına değinen Aydınlatılmış, bu arada 6-8 Ekim olaylarında hayatını kaybeden Yasin Börü ve arkadaşlarını da rahmetle andıklarını belirtti.

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, Diyarbakır annelerini ziyaret ettiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir