Dicle Elektrik’ten İSG sloganı “Bahara ve meslek kazasız bir avuç içi merhaba”

Dicle Elektrik, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusunda bahar dönemi sloganını ‘Bahara ve meslek kazasız bir aya merhaba’ biçiminde belirledi. Dağılma bölgesindeki tüm illerde ekipler sahaya eş zamanlı olarak uğurlandı.

Dicle Elektrik 2021 yılını İSG’de farkındalık yılı olarak bildiri ettikten sonradan öncelikli konularının başına aldı. Pandemiye karşın her ay sanal ortamda İSG çalıştayı düzenlenirken, saha ekiplerinde de farkındalık oluşturmak için öbür yöntemler geliştirildi. Alınan tedbirler bir uçtan bir uca geçtiğimiz ay ciddi bir meslek kazası yaşanmadı. Yeni dönem ise ‘Bahara ve iş kazasız bir avuç içi merhaba’ sloganı ve ‘Koruyucu ekipmanları kullanmayı unutma’ uyarısıyla başladı. Tüm illerde ekipler yöneticileri göre tatlı ikramı, iyi dilekler ve uyarılar yapılarak aynı zamanlı olarak sahaya uğurlandı. İlk yolcu etme Dicle Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlük yerleşkesinin bulunduğu Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Tip ve Saha Idare Başkanı Avni Doğan, Saha Operasyonları Kıdemli Müdürü Asalet Korhan, OSOS Saha Operasyonları Müdürü Rıdvan Çatır ve öteki yöneticiler saha çalışanlarıyla bir araya geldi.

“Mart ayı kazasız geçti”

Herif ve Saha Yönetim Başkanı Avni Doğan, İSG konusunda sağlanan farkındalığın önemine değinerek, “Mart, kazasız geçirdiğimiz bir ay oldu. Sağladığımız farkındalığın devam etmesi ve işimizin ayrılmaz bir parçası olması için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Çevremizde de bu bilincin gelişmesi ve yerleşmesi için uğraş göstermeliyiz. Hepinize gösterdiğiniz hassaslık için teşekkür ederim” dedi.

“Koruyucu ekipmanlar hayatidir”

Mardin’de saha ekipleri ve yöneticileri ile hizmet binasının önünde bir araya gelen Dicle Elektrik Bölüştürme Mardin İl Müdürü Halil Homan, koruyucu ekipmanları kullanmanın yaşamsal ve vazgeçilmez olduğunu söyledi. Homan, “Hiçbir iş sizlerin hayatından önemli değildir. Emniyet tedbirlerine ve tüm kurallara lütfen harfiyen uyalım” diye konuştu.

“Hepiniz bizim için değerlisiniz”

Siirt’teki uğurlamaya Dicle Elektrik Dağıtım Siirt İl Müdürü Yusuf Berus katıldı. Berus hizmet binası önünde bir araya geldiği saha çalışanlarına uyarılarda bulundu. Saha çalışanlarına kazasız bir bahar dönemi dileyen İl Müdürü Berus, her çalışan kendileri için kıymetli olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’da ise proje tesis, enerji kayıpları, özel müşteriler ve herif hizmetleri ekipleri, yöneticileri ile il müdürlüğü yerleşkesinde bir araya geldi. İSG uzmanlarının yaptığı uyarı amaçlı konuşmaların arkasında ekipler yöneticilerinin iyi dilekleri ile işyerlerine uğurlandı.

Uğurlama Batman ve Şırnak il müdürlüklerinde de aynı zamanlı olarak gerçekleştirildi. – DİYARBAKIR

Dicle Elektrik'ten İSG sloganı Bahara ve iş kazasız bir aya merhaba
Dicle Elektrik'ten İSG sloganı Bahara ve iş kazasız bir aya merhaba
Dicle Elektrik'ten İSG sloganı Bahara ve iş kazasız bir aya merhaba
Dicle Elektrik'ten İSG sloganı Bahara ve iş kazasız bir aya merhaba
Dicle Elektrik'ten İSG sloganı Bahara ve iş kazasız bir aya merhaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir