Devremülk dolandırıcılığı zanlısının eşi konuştu

Devremülk dolandırıcılığı zanlısının eşi konuştu

Tutuklu yargılan Barbaros Atıcı’nın eşi Mine Atıcı;

“Benim eşim orada maaşlı çalışıyordu, konuyla hiçbir alakamız yok”

“Bu paralardan bizim haberimiz değil”

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da Mart ayında gerçekleştirilen devremülk operasyonunda gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece esir yargılanmasına karar bahşedilen Barbaros Atıcı’nın eşi Mine Atıcı, yaptığı açıklamada, “Benim eşim orada maaşlı çalışıyordu. Bizim konuyla hiçbir alakamız değil. Biz adaletin çabuk bir şekilde sonuçlanmasını ve eşimin dışarı çıkmasını istiyoruz” dedi.

Afyonkarahisar’da Mart ayında termal devremülk satışı üzerinden 7 binden fazla kişiyi 150 milyon liradan pozitif dolandırdıkları iddiasıyla 39 kişi jandarmanın operasyonlarıyla tutuklanmıştı. Yasal süreç devam ederken, esir yargılanan Barbaros Atıcı’nın eşi Mine Atıcı bir açıklama yaptı. Mine Atıcı, eşi Barbaros Atıcı’nın termalde sadece çalıştığını ve suçsuz olduğunu söyledi. Atıcı, “Ben Adana’dan geliyorum. Eşim devremülk dolandırıcılığı iddiasıyla içeriye alınalı 3 ay oldu. Biz mağduruz. Eşime hilekarn diyorlar, eşim yalnızca orada çalışandı. 150 Milyon TL dolandırdı diye haber yaptılar. Bizim hiç paramız yok, kalacak yerimiz yok, buraya da borçla otobüs bileti alıp geldik.” dedi.

Eşim yalnızca üç ay çalıştı

Eşinin afiyet problemlerinin olduğunu aktaran Atıcı: “Benim eşim 3 sene önce beyin kanaması geçirdi, rahatsız. Panik atak hastası. Eşimin sağlığına bir şey olacak diye endişeleniyorum. Adaletin seri bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz. Tamamlanmış, oradan devremülk alanlar mağdur, fakat inanın biz de mağduruz. Ailemiz içerde. Bu paralardan bizim haberimiz yok. Benim eşim orada 8 aydır çalışıyordu zaten 5 ayı pandemiden nedeniyle çalışmadı sadece 3 ay çalıştı. Biz mağduruz. Biz çabuk vakitte adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Eşim dışarı çıkar ve çocuklarının başına geçer inşallah” dedi.

Devremülk dolandırıcılığı zanlısının eşi konuştu
Devremülk dolandırıcılığı zanlısının eşi konuştu
Devremülk dolandırıcılığı zanlısının eşi konuştu
Devremülk dolandırıcılığı zanlısının eşi konuştuBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir