Denizli Valiliğinden ‘Muafiyetleri kötüye kullanmayın’ çağrısı

DENİZLİ (İHA) – Denizli Valiliğinden yapılan açıklamayla, bütün kapanmada istenilen sonuçların elde edilebilmesi nedeniyle muafiyetlerin kötüye kullanılmaması uyarısı yapıldı.

Denizli Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararda; 29 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ‘tam kapanma’ adı altında yeni kısıtlamalar getirilmiştir. Tarım, turizm ve ihracatın doruk yapması beklediğimiz aylara daha düşük vaka sayıları ile girebilmek namına, toplum sağlığı ve refahı açısından son derece kayda değer olan bu kısıtlamalara şartsız uyarak gösterilecek fedakarlık, muhakkak ancak sağlıklı günleri beraberinde getirecektir.

2021/20 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Komite kararında da belirtilen hususlara değerli Denizlili vatandaşlarımızın hassasiyetle uyacaklarına inancımız tamdır. Genelge dahilinde değerlendirilen muafiyetler kötüye kullanılmadan salgının azalması ve ortadan kalkması için en fazla çaba gösterilerek bu süreci katlanma ve kararlılıkla atlatmalıyız. Bu süreçte lüzum yol kontrollerinde gerekse iş kuruluşları ile kolluk personeli kadar genelge ve kararlara ast olarak sahada sıkı denetimler yapılacaktır. Hiçbir suretle suistimale müsaade edilmeyecek, kaide ve kararların harfiyen uygulanması için her türlü tedbirler alınacak olup uymayanlar için ise mevzuatta kayıtlı yaptırımlar uygulanacaktır” ifadelerine yer verildi. – DENİZLİ

Denizli Valiliğinden 'Muafiyetleri kötüye kullanmayın' çağrısı
Denizli Valiliğinden 'Muafiyetleri kötüye kullanmayın' çağrısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir