Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar

– Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar

Muhtar Gürdal’ın öğrencileri milli takımları hedefliyor

Muhtarlığın üst katını spor salonuna çevirdi, gençlere ücretsiz dart ve bocce eğitimi veriyor

ISPARTA – Isparta’da Galibiyet Mahallesi Muhtarı Recep Gürdal, gençleri fena alışkanlıklardan uzak tutmak için bedava dart ve bocce eğitimleri veriyor. Muhtarlığın üstteki katını ufak bir spor salonuna çeviren Gürdal’ın öğrencileri, milli takımlara girebilmek için düzenli çalışıyorlar.

Başarı Mahallesi Muhtarı Recep Gürdal, muhtarlık binasının üst katında bulunan anlamsız alanı belediyenin desteğiyle spor salonuna çevirerek, ilk olarak kendi mahallesi olmak üzere çoğu mahalledeki gençlere bedava dart ve bocce eğitimleri veriyor. aynı zamanda Türkiye Bocce Dart Federasyonu antrenörü ve hakemi olan Gürdal, kurduğu spor kulübünde haftanın belirli günlerinde spor salonunda gençlerle buluşarak, onlarla bir bir ilgileniyor. Muhtar Gürdal’ın çalıştırdığı gençler, milli takımlara girmeyi hedefliyor.

“Herkese kapımız açık”

Muhtar Recep Gürdal, Isparta’daki gençleri dart ve bocce branşlarında eğitmek için önderlik yaptığını söyledi. Muhtarlığın üst katındaki alanı belediyenin desteğiyle spor salonuna çevirdiğine değinen Gürdal, “Sporcularımız yalnızca Başarı Mahallesi’nden gelmiyor. Diğer mahallelerden de gelen sporcularımız var. Yeter fakat çocuklarımız bu sporları sevsinler, bizim herkese kapımız açık. Bu spor kursları için de hiçbir vergi istek etmiyoruz” dedi.

“22 lisanslı sporcumuz var”

Kurdukları spor kulübünde 22 lisanslı sporcu bulunduğunu kaydeden Gürdal, gençlerin abes vakitlerini sokak ya da internet başında geçirmesini istemediğini söyledi. Gürdal, “Konut ve okuldaki eğitimden buradaki disiplinimiz daha ayrı. Hepsiyle konuşuyorum. Hepsi kendi bölgelerinde çalışıyor. Pandemi kuralları dahilinde herkese farklı bölümler verdik. Burada spor ahlakı ve disipliniyle geleceğin spor adamlarını yetiştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“Hedeflerimiz büyük”

Gürdal, sporcularını il dışındaki tüm dart ve bocce müsabakalarına götürmeye çalıştığını belirterek, “Bu konuda belediyemiz ve gençlik spor il müdürlüğümüz bizlere takviye veriyor. Bugüne dek 4 Türkiye şampiyonası ayağına gittik. Bu yarışmalarda hoş derece yapan sporcularımız var. Muhammet Kılıç, Türkiye 3’üncüsü oldu. O yarışmaya 153 sporcu katılmıştı. Hedeflerimiz büyük. Isparta’da bu sporu yaymak istiyoruz. Yeter ki gönüllü millet, aileler bizlere destek versin” dedi.

Muhammet Kılıç: “Ulusal sporcu olmak istiyorum”

Dart sporcusu 15 yaşındaki Muhammet Kılıç, takriben 5 yıldır bu sporla ilgilendiğini ve 4 yıldır da lisanslı olduğunu kaydetti. Kılıç, “Ilk Kez muhtar amcaya çok teşekkürler. bununla birlikte bize ağabeylik yapıyor. tekrar tekrar maddi ve manevi yanımızda oluyor. Türkiye 3.sü oldum. Isparta’da kere birinci oldum. Ulusal sporcu edinmek istiyorum. İlk başlarda Isparta’da bu alandaki sporculara özenmekti. Hemen ulusal sporculara özeniyorum” dedi.

Müslüm Tekin: “O olmasa bu sporu tanımayacaktım”

Müslüm Tekin de hedefimin milli takım olduğunu açıklama ederek, spora birincil başladığında amacımın kentteki sporcuları yenmek olduğunu ama şu anda daha büyük hedeflere ulaşmak istediğini söyledi. Tekin, “Muhtar amca bize çok muavin oldu. O olmasa bu sporu tanımayacaktım. Bizi çalıştırdı, her türlü vasıta desteği verdi. İl dışı müsabakalarına da bizi götürüyor. her zaman arkamızda duruyor” biçiminde konuştu.

Dicle Tarı ise 3 yıldır dart oynadığını ifade ederek, “Muhtar amca bir insan. Bu spora başlama sebebim de kendisidir. Milli takımlara girmeye çalıyorum” açıklamasını yaptı.

Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar
Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar
Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar
Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar
Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar
Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlar
Dart ve bocce eğitimlerini muhtardan alıyorlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir