Çorum’daki Nüfus Müdürlüklerine 1.5 milyon TL ödenek

AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’daki nüfus müdürlükleri için 1.5 milyon tahsis ayrıldığını açıkladı.

İl genelindeki bütün nüfus müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı göre başlatılan alıştırma kapsamında yeni konsepte geçiyor.

Konuya ilişkin izah etme yapan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda tüm bakanlıkların her alanda Türk Milletine en iyi hizmeti sunabilmek için durmadan çağın gereksinimlerine kadar kendini yenilediğini açıklama etti.

Sahip oldukları iş yükü sebebiyle nüfus müdürlüklerinde yenilenme ve iyileştirme çalışmalarının yapılması gerektiğinin görüldüğünü dile getiren milletvekili Ceylan, yapılan egzersiz ile çağdaş, konforlu, kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni egzersiz alanları tasarlandığını kaydetti.

İçişleri Bakanlığının da bu doğrultuda vatandaşlara daha nitelikli ve seri hizmet arzetmek üzere “Yeni Nüfus Müdürlüğü konsepti” oluşturduğunu hatırlatan Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir süre önce başlattığı yeni konsept çalışmasından Çorum’un da yararlanan iller arasında yer alması konusunda girişimlerde bulunduğunu dile getirdi.

Yaptığı görüşmeler neticesinde Çorum’daki bütün nüfus müdürlüklerinin yeni konsepte yerinde bir şekilde yenilenmesine karar verildiğini açıklayan Ceylan, yapılacak yenileme çalışmaları için bakanlık tarafından 1 milyon 500 bin TL tutarında bir ödeneğin ayrıldığını açıkladı.

İl genelinde bütün nüfus müdürlüklerinin yapılacak yeni konsept ile birlikte hizmet kalitesi ve yurttaş memnuniyetini arttıracağını vurgulayan Milletvekili Ceylan, “Devletin her alanda Türk milletine sunduğu imkanlardan Çorumlu hemşehrilerimizin ve Çorum’un da yararlanması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Nüfus Müdürlükleri ile ilgili başlatılan konsept yenileme çalışmasında da Çorum’un öncelikli illerden biri haline gelmesi için yaptığımız teşebbüs sonuç verdi. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla Çorum’a yeni konsept için zorunlu olan 1.5 milyon TL tahsis aktarıldı. Artık, Çorumlu hemşehrilerimiz Nüfus Müdürlüklerinde son derece çağdaş bir ortamda nitelikli bir şekilde hizmet almanın hazzını yaşayacaklar” dedi. – ÇORUM

Çorum'daki Nüfus Müdürlüklerine 1.5 milyon TL ödenek
Çorum'daki Nüfus Müdürlüklerine 1.5 milyon TL ödenek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir