Çorum’da ahırda 303 kilo uyuşturucu ele geçirildi

ANKARA polisi, Çorum’un Sungurlu ilçesinde ahıra düzenlediği operasyonda 303 kilo uyuşturucu madde ele geçirdi. Gözaltına alınan Koçtuğ Volkan Özbilgin’in, 3 ay önce Savunma Sanayii Başkanlığı’na (SSB) ait projeleri sızdırdığı iddiasıyla tutuklanan ve evinde bavul dolusu dolar ve euro bulunan Yusuf Hakan Özbilgin’in kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın uyuşturucu kaçakçılarına karşın yürüttüğü soruşturma kapsamında Koçtuğ Volkan Özbilgin’in Ankara Çankaya’da oturduğu evinde uyuşturucu madde bulunduğu bilgisi elde edildi. Savcılığın talimatı üzerine Ankara Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Çaba Şubesi ekipleri, eve egemen düzenledi. Evde yapılan aramada uyuşturucuya rastlanmadı. Yapılan araştırmada şüphelinin memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesinde hayvancılık işiyle uğraştığı ve uyuşturucu maddeyi burada ahırda sakladığı belirlendi. Sabaha karşı Sungurlu’da ahıra düzenlenen operasyonda 6 çuval içinde 176 kilo 630 gram hint keneviri tohumu, 35 çuval içinde 127 kilo 60 gram esrar maddesi ve 2 tüfek ele geçirildi. Koçtuğ Volkan Özbilgin gözaltına alındı. Değişken, emniyetteki işlemlerinin peşinde ‘uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapma ya da sağlama’ suçundan adliyeye sevk edildi.

CASUSLUK OPERASYONUNUN KRİTİK İSMİ İLE AKRABA

Öte yana Koçtuğ Volkan Özbilgin’in, Ocak 2021’de MİT ve Emniyet’in iki taraflı operasyonu sonucu Savunma Sanayii Başkanlığına ait projeleri sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ve daha önce İnsansız ve Akıllı Sistemler Dairesi Proje Müdürlüğü görevinde yer alan Yusuf Hakan Özbilgin’in kuzeni olduğu ortaya çıktı. Soruşturma zarfında tutuklanan Yusuf Hakan Özbilgin’in evinde yapılan aramada 1,5 milyon dolar ve banka kasasında ise 3 milyon Euro ele geçirilmişti.

Çorum'da ahırda 303 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Çorum'da ahırda 303 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Çorum'da ahırda 303 kilo uyuşturucu ele geçirildi
Çorum'da ahırda 303 kilo uyuşturucu ele geçirildiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir