CHP’li TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, Birinci Meclis önünde gökyüzüne balon bıraktı

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun CHP’li milletvekilleri, Ulus’taki Birinci Meclis önünde gökyüzüne balon bıraktı.

CHP Ankara Milletvekili TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Grup Sözcüsü Yıldırım Kaya ve beraberindeki diğer kurul üyesi milletvekilleri, Birinci Meclis önünde basın açıklaması yaptı.

Kovid-19 tedbirleri nedeniyle 23 Nisan coşkusunu buruk yaşadıklarını gösteren Kaya, şunları kaydetti:

“101 yıl önce bir cuma günü Cumhuriyetin kuruluşuna giden ilk adımın atıldığı Birinci TBMM önündeyiz. 101 yıldır coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’nı bu sene ne eyvah ancak buruk kutluyoruz. Çocuklarımız ellerinde balonlarla, Türk bayraklarıyla, okul bahçelerinde öğretmenleriyle coşuyordu lakin pandemi süreci bunun önünde bir engel teşkil etti. Çocuklara sözümüz olsun ki her yıl bayramımızı coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Bu balonlar çocukların 23 Nisan coşkusuna katkı maddesi sunmak içindir.”

Kurul üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal da 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, kısıtlama nedeniyle çocuklar ve gençlerin sokaklarda olmadığını, onlar namına gökyüzüne balon bırakacaklarını söyledi.

Açıklamaların gerisinde CHP’nin Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri, ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktı. Üzerinde “Yaşasın 23 Nisan” yazılı bez pankartın asılı olduğu balonlar rüzgar sebebiyle Birinci Meclis önündeki ağacın dallarına takıldı.

Kurul üyeleri sonra Birinci Meclis’i gezdi.

CHP'li TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, Birinci Meclis önünde gökyüzüne balon bıraktı
CHP'li TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, Birinci Meclis önünde gökyüzüne balon bıraktı
CHP'li TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, Birinci Meclis önünde gökyüzüne balon bıraktı
CHP'li TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, Birinci Meclis önünde gökyüzüne balon bıraktıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir