CHP’Lİ SALICI: BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE’DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZ

ADIYAMAN’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Biz erken seçimi Türkiye’de kararlılık getirsin diye istiyoruz. Biz Türkiye seçim ekonomisi uygulamasın diye; zaten ekonomisi batmış erken seçimle iktidar değişimi ile bir an önce düze çıksın diye istiyoruz.”dedi.

Temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’yı TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere ve parti temsilcileri karşıladı. Parti binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Salıcı, “Adıyaman’da esnaf uzun süredir idareli krizden dolayı ağır bezginlik yaşıyor. Adıyaman halkı da ağır bir bıkkınlık yaşıyor. 2018 yılının Ağustos ayında bir krizle başladı bu hesaplı kriz o gün bugündür devam ediyor. Biz cumhuriyet tarihinde faklı iktidarlar döneminde hesaplı krizler gördük fakat 3 yıl süren idareli krizle karşılaşmadık. Esnaf taze ekmekle bayat ekmeği beraber satıyor. Çünkü bayat ekmeğin iyi müşterisi var. Esnaf ara sıra ikinci el pabuç ile birinci el ayakkabıyı beraber satmak durumda kalıyor çünkü yurttaş ikinci el kundura da soruyor” dedi.

‘BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE’DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZ’

Ekonomisi dolu erken seçimle iktidar değişimi ile biran önce düze çıksın diye erken tercih istediklerini belirten Salıcı,”Böyle bir ekonomik krizin yaşandığı dönemde Türkiye’de iktidarın yürütmüş olduğu politikalar Türkiye’yi daha iyi bir noktaya götürecek durumda değil. Biz erken seçimi Türkiye’de kararlılık getirsin diye istiyoruz.” diye konuştu.

Salıcı, son günlerde çoğu kez gündeme gelen 128 milyar dolar konusuna da değinerek, “Bizim sorduğumuz soruların karşılığı yok. Bu dövizi kime sattınız? Niye ihalesiz sattınız? Hangi kurdan sattınız? Kimler aldı? Bu soruların cevabı yok. Para kasada deniliyor, başka şeyler deniliyor. Yok cari açığa harcadık deniliyor, pandemi koşulları için harcadık deniliyor. Fakat paranın detaylarıyla ilgili ortaya net bir yorumlama ortaya konulmuş yok.” ifadelerini kullandı.

Oğuz Kaan Salıcı, fezleke konusuna da değinerek, “Cumhuriyet Millet Partisi fezlekelerle yada savcıların talimatlarla yapmış olduğu işlerle mısra gelecek geri adım atacak bir siyasi parti değil.” dedi. Açıklamanın gerisinde Salıcı, kentten ayrılarak Gölbaşı ilçesine hareket etti.

CHP'Lİ SALICI: BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE'DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZ
CHP'Lİ SALICI: BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE'DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZ
CHP'Lİ SALICI: BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE'DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZ
CHP'Lİ SALICI: BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE'DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZ
CHP'Lİ SALICI: BİZ ERKEN SEÇİMİ TÜRKİYE'DE İSTİKRAR GETİRSİN DİYE İSTİYORUZBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir